تماس مستقیم:  

دانش مدیریت مواد و کالای پروژه (Project Materials Management) در برگیرنده مهارت و تخصص مدیریت، برنامه ریزی و کنترل مواد، تجهیزات و آماد پروژه می باشد. در دوره دو روزه مدیریت کالا در پروژه های EPC با روش کارگاهی و بر پایه تجارب عملی و آموزه ­های علمی با مبانی و اصول این حرفه آشنا خواهید شد و مهارت­های مرتبط با ارکان اصلی این تخصص را فرا خواهید گرفت. با مشارکت در این برنامه ۱۶ ساعته، ضمن آشنایی با فرآیند مدیریت و تدارکات تجهیزات و کالا، این توانمندی برای خریداران، تسریع گران، بازرسان و کنترل کنندگان کالا در پروژه های EPC فراهم می شود تا نسبت به برنامه ریزی، هماهنگی، شناسایی نیازمندیها و ارائه راهکار مناسب جهت رفع آنها در کل فرآیند تصمیمات مناسب در راستا و انطباق با فاز مهندسی و طراحی و فاز ساخت و نصب پروژه اخذ نمایند.

مهارت هایی که در این کارگاه­ آموزشی بدست خواهید آورد:
– مدیریت، برنامه ریزی، اجرا و کنترل کلیه فرآیندها و عملیات مدیریت کالا
– تهیه و تنظیم برنامه مدیریت کالا
– تهیه و تنظیم قراردادهای خرید
– تهیه و تنظیم گزارشات نظارت بر ساخت تجهیزات
– تهیه و تنظیم وضعیت گزارشات بازرسی
– تهیه و تنظیم انواع گزارشات انبارداری و موجودی کالای پروژه
– راهبری و مدیریت جلسات فنی کالا در فازهای مختلف پروژه

بیشتر بخوانید

آشنایی بیشتر با دوره آموزشی “مدیریت کالا در پروژه های EPC”
زمانیکه از مدیریت کالا صحبت به میان می آید، فعالیت­های مرتبط با کلیه فرآیندهای دفتری، عملیاتی و مدیریتی در طول زنجیره مدیریت تامین (SCM) مورد نظر می باشد. گر­چه ممکن است این شیوه در سازمان­ هایی با ساختار سنتی، حوزه کاری چندین واحد مختلف از قبیل بازرگانی، مالی، انبار و لجستیک را تواماً شامل شود ولی از آنجا که مدیریت یکپارچه بر روی این فعالیت­ها منجر به کاهش زمان، هزینه و افزایش دقت در مقدار و میزان جابه­ جایی مواد و کالا در طول زنجیره تامین خواهد شد، نیاز به توانمند­سازی افراد و تخصیص واحدهای سازمانی مشخصی در این حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اساساً مراحل مدیریت کالا شامل برنامه ریزی، شناسایی، خرید، نگهداری، دریافت و توزیع کالا می باشد و مقصود از مدیریت کالا، حصول اطمینان از در دسترس بودن کالای درخواستی در جایگاه مورد نظر و به مقدار مورد نیاز است به نحوی که در سازمان­های موفق بین المللی، این وظیفه را شخص و دپارتمانی که تجربه و تخصص کافی در کلیه زمینه های ذکر شده را دارد، بر عهده می گیرد.
به دلیل اینکه رشته دانشگاهی معینی در ایران به آموزش حرفه ای در زمینه مدیریت کالا نپرداخته است، اکثر افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند از رشته های گوناگون و با تجربیات ناهمسان به این حرفه پرداخته اند. در این برنامه آموزشی، تمامی مراحل زنجیره تأمین (چرخه مدیریت مواد و کالا) آموزش داده خواهد شد و ضمن آشنایی فنی و تخصصی با فرآیندهای زنجیره تأمین، ارتباط آن با مباحثی مانند مدیریت پروژه، برنامه ریزی، مذاکرات، رفع اختلافات و دعاوی، مدیریت ذینفعان، اصول برونسپاری در فازهای مختلف یک پروژه EPC به همراه مطالعات موردی و تجربیات مستند در این حوزه ارائه خواهند گردید.

&nbsp

کمتر

برنامه درسی دوره

آشنایی با پروژه های EPC
چرخه فرآیندی مدیریت کالا و مواد
فرضیات اساسی مدیریت کالا و مواد (اولویت بندی ها، پارامترهای اثرگذار، ...)
ساختار منابع انسانی و سازمان اجرایی مدیریت کالا و مواد و تخصص های مورد نیاز
آشنایی با فعالیتهای فرآیند مدیریت کالا و تدارکات و مدارک و مستندات مرتبط
برنامه ریزی
مهندسی کالا
منبع یابی و خرید
بازرسی و نظارت ساخت تجهیزات
لجستیک، کنترل کالای سایت و انبار پروژه
جنبه های حقوقی و مسئولیت در مدیریت کالا و مواد
آشنایی با انواع کالاها و دسته بندی تدارکات آنها
آشنایی با انواع استاندارد مورد استفاده در مدیریت کالا و مواد (ASTM ،API ،AWS ،ASME ،INCOTERMS ،FIDIC و ...)
آشنایی با سیستم های نرم افزاری مورد استفاده در چرخه مدیریت کالا و مواد پروژه

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

0 دانشجو ثبت نام کرده

    منوهای نصب در پنل مدیریت