Incoterms.pngآشنایی با قوانین و اصطلاحات اینکوترمز برای افراد فعال در حوزه های بازرگانی، صادرات و واردات بیشتر از آنکه یک انتخاب باشد یا الزام است. بارها و بارها در مکاتبات بازرگانی، وب سایت های بازرگانی و مستندات بانکی شنیده و دیده ایم که از قیمت فوب فلان کالا یا تحویل سی انداف محصول دیگری صحبت می شود. از اولین گام های مذاکره بر سر قیمت و شرایط تحویل یک کالا تا زمان ترخیص و تحویل آن به مشتری نهایی، اصطلاحات اینکوترمز ادبیات مورد نیاز و استانداردی می باشد که بدان نیاز خواهید داشت. عدم درک صحیح از محتوا و تفاوت های این اصطلاحات بین المللی بازرگانی می تواند شما را با ریسک های ناخواسته و پیش بینی نشده ای مواجه نماید. موسسه توسعه و آموزش فصل در پاسخ با نیاز فعالان حوزه های واردات و صادرات دوره اینکوترمز 2010 را در قالبی کاملا کاربردی و عملی ارائه می نماید.

آشنایی بیشتر با اینکوترمز:
اینکوترمز (Incoterms) یک کلمه مرکب است که از ترکیب سه کلمه انگلیسی International Commercial Terms به معنی اصطلاحات بین‌المللی بازرگانی تشکیل شده‌است و به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اصطلاحات برای تفکیک هزینه‌ها و مسئولیت‌ها بین فروشنده و خریدار استفاده می‌شود. اینکو‌ترمز به مسائل مرتبط با حمل کالا از فروشنده به خریدار پاسخ می‌دهد. مسائلی شامل حمل کالاها، ترخیص کالاها، واردات و صادرات کالاها، اینکه چه کسی مسئول پرداخت می‌باشد و اینکه ریسک جابجایی و انتقال کالا در مراحل مختلف حمل بر عهده چه کسی می‌باشد. اصطلاحات مختلف اینکوترمز معمولأ با ذکر مکان‌های جغرافیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد نه عناوین مرتبط با جابجایی. اینکو‌ترمز توسط اتاق بازرگانی بین‌المللی تهیه و تدوین شده‌است.

سرفصل های برنامه آموزشی:
سرفصل مطالب این برنامه آموزشی 6 ساعته عبارتست از :
   - اینکوترمز چیست؟
   - تعاریف اصطلاحات استفاده شده در اینکوترمز
   -  اصطلاحات موجود در اینکوترمز 2010
   - مقررات برای هر نوع روش حمل
          -  تحویل در محل کار EXW
          -  تحویل به حمل کننده FCA
          -  کرایه حمل تا مقصد پرداخت شده CPT
          -  کرایه حمل و بیمه تا مقصد پرداخت شده CIP
          -  مقدمه ای بر بیمه حمل و نقل و کلوزهای آن
          -  تحویل در پایانه حمل DAT
          -  تحویل در محل DAP
          -  تحویل عوارض پرداخت شده DDP
   - مقررات برای حمل دریایی و آبراه های داخلی
          -  تحویل در کنار کشتی   FAS
          -  تحویل روی عرشه کشتی FOB
          -  هزینه (ارزش) و کرایه حمل  CFR
          -  هزینه (ارزش) ، بیمه و کرایه حمل CIF
          -  جداول اینکوترمز 2010

مشارکت در این برنامه آموزشی به افراد و گروه های زیر توصیه می شود:
    - مدیران و کارشناسان بازرگانی، خرید خارجی، تدارکات
    - صاحبان و متولیان شرکت های بازرگانی، نمایندگان شرکت های خارجی
    - دانشجويان و فارغ التحصيلان رشته های مدیریت، بازرگانی و مالی
    - مشاوران و كارشناسان حقوقي، بانکی و بازرگانی
    - فعالان حوزه های صادرات و واردات

ساختار کارگاه آموزشی:

        زمان بندی: 6 ساعت در یک جلسه  (از ساعت 9 الی 15)
        سرمایه گذاری (هر نفر): 220 هزار تومان
       زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

 
مهندس دبیریآشنایی با طراح، سخنران و مرّبی برنامه آموزشی
مهندس امیر مهدی دبیری، کارشناس ارشد مهندسی مکاترونیک و دانش آموخته کارشناسی مهندسی الکترونیک از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. بیش از یک دهه فعالیت مستمر اجرایی، مشاوره ای، پژوهشی و آموزشی در حوزه مدیریت بازرگانی و همکاری با شرکت های مطرح کشور به عنوان مدیر بازرگانی خارجی و مشاور امور بازرگانی وی را به یکی از صاحبنظران مجرب در حوزه کسب و کار بین الملل و بازرگانی تبدیل نموده است. مهندس دبیری تا کنون دوره های آموزشی متعددی شامل "مدیریت خرید و سفارشات خارجی" ، "آشنایی با فرآیند واردات ، صادرات و ترخیص کالا"، "اینکوترمز 2010"، "روش های پرداخت در تجارت بین المللی" را در شرکت های بازرگانی ، تولیدی و نیز اتاق های بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی کشور طراحی و تدریس نموده است. آنچه که وی را از سایر اساتید و مدرسین این حوزه متمایز می نماید، آموزش های کاملا کارگاهی و مبتنی بر مطالعات موردی در حوزه های فوق الذکر می باشد بگونه ای که شرکت کنندگان در برنامه های آموزشی وی تجربه عملی و عینی امور بازرگانی و بانکی، فرآیندهای سفارشات خارجی، صادرات و واردات، حمل و ترخیص را لمس می نمایند و آماده بکارگیری توانمندی های جدید خود در میدان عمل می گردند.

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.

تاریخ های برگزاری دوره آموزشی
ثبت نام در دوره های آموزشی

پرداخت آنلاین شهریه

تصاویر و مستندات دوره های آموزشی برگزار شده

مشاوره آموزشی
دوره های درون سازمانی

آدرس محل برگزاری دوره آموزشی

پرسش های متداول
پشتیبانی آنلاین روی تلفن همراه
فهرست دوره های آموزشی
فروشگاه آنلاین
صفحه رسمی در اینستاگرام