IFRSIRAN.png

حسابداری زبان کسب و کار است و قرار گرفتن در مسیر جهانی شدن مستلزم فراگیری و ارتباط برقرار کردن با زبان های بین المللی می باشد. هیئت استانداردهای حسابداری یا IASB به عنوان یک نهاد مستقل جهانی در سال 2001 با همکاری بزرگترین شرکت های حسابداری، سازمان های حرفه ای و موسسات مالی خصوصی مطرح بین المللی تاسیس گردید و تدوین استانداردهای حسابداری بین المللی و مورد پذیرش کسب و کارهای سراسر جهان را در دستور کار خود قرار دارد.
حاصل این تشریک مساعی حرفه ای، IFRS یا استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی می باشد که تهیه و تدوین صورت های مالی (به عنوان مهمترین خروجی سیستم حسابداری) را در قالب یک استاندارد رسمی و بین المللی امکان پذیر می سازد و تاکنون در بیش از 140 کشور به عنوان روش رسمی گزارش دهی مالی مورد پذیرش و الزامی گردیده است.
بر همین اساس و با الزامی شدن IFRS  از سال 1395 برای بسیاری از شخصیت های حقوقی ایرانی مانند ناشران بزرگ بازار سرمایه، بانک ها و موسسات اعتباری، فراگیری این استانداردها و شناخت نقاط اشتراک و تفاوت های موجود در مقایسه با استانداردهای حسابداری ایران اهمیتی بیش از پیش یافته است.
موسسه توسعه و آموزش فصل با هدف تسهیل در اجرایی شدن الزامات مذکور و حمایت از کسب و کارها در دوره گذار از استانداردهای حسابداری داخلی به استانداردهای حسابداری بین المللی؛ برنامه آموزش جامعی را تحت عنوان "کارگاه آموزشی IFRS، گزارشگری مالی بر اساس استانداردهای بین المللی" را در 40 ساعت تدوین نموده است.

سرفصل های برنامه آموزشی:
سرفصل های برنامه آموزشی 40 ساعته (5 جلسه 8 ساعته) مذکور به شرح ذیل می باشد. تدریس در این برنامه آموزشی به زبان فارسی صورت می پذیرد و با هدف آشنایی شرکت کنندگان با ادبیات تخصصی گزارشگری مالی بین المللی، منابع درسی به زبان انگلیسی ارائه می گردد:
     - معرفی چهارچوب گزارشگری مالی بین المللی
     - پذیرش استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی برای اولین بار IFRS 1
     - نحوه ارائه صورتهای مالی
     - حسابداری داراییهای ثابت مشهود
     - داراییهای نامشهود
     - صورت جریان وجوه نقد
     - درآمد عملیاتی
     - ذخایر، بدهیهای احتمالی و داراییهای احتمالی
     - رویدادهای بعد از تاریخ ترازنامه (تجدید نظر شده)
     - گزارشگری مالی میان دوره ای
     - گزارشگری برحسب قسمتهای مختلف
     - دارايي هاي غيرجاري نگهداري شده براي فروش و عمليات متوقف شده
     - افشای اطلاعات اشخاص وابسته (تجدید نظر شده)
     - حسابداری مخارج تأمین مالی
     - حسابداری سرمایه گذاری ها
     - حل مساله، تمرین و مرور در عمل

اهداف آموزشی:
    - فراگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی
    - تسهیل در حرکت سازمان های به سمت استفاده از استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی
    - شناخت نقاط اشتراک و تفاوت های موجود در استاندادرهای بین المللی در مقایسه با استانداردهای ایران

مشارکت در این برنامه آموزشی به افراد و گروه های زیر توصیه می شود:
     - تحلیلگران مالی
     - حسابداران
     - مدیران پورتفوی
     - تحلیلگران بازار سرمایه و اوراق بهادار
     - تحلیلگران خطوط اعتباری و وام دهندگان
     - مدیران و تحلیلگران صندوق های سرمایه گذاری
     - حسابرسان
    - دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های حسابداری و مالی در مقاطع مختلف


ساختار کارگاه آموزشی:
        زمان بندی: 40 ساعت در 10 جلسه چهار ساعته  (از ساعت 17 الی 21)
        سرمایه گذاری (هر نفر): 860 هزار تومان (برای دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد که بیش از سه سال از تاریخ فراغت تحصیل آن ها نگذشته باشد، 10% تخفیف ویژه منظور خواهد شد.)

      زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی مرکز توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.


آشنایی با طراح و مدرس برنامه آموزشی
سینا معینی، مدرس IFRSسینا معینی، سخنران و مدرس رسمی ACCA و CIMA، دانش آموخته MBA در گرایش Accounting and Finance ازUniversity of Leicester  و دارنده مدارک رسمی حسابداری مالی و تحلیل و حسابداری مدیریت از London School of Business & Finance و مدرک رسمی IFRS با بیش از  15 سال سابقه مشاوره و اجرا در حوزه مدیریت مالی و حسابداری شرکتهای کوچک و متوسط و سازمان های بزرگ می باشد.
در طول پانزده سال گذشته تدریس دوره های حوزه مدیریت مالی و حسابداری مدیریتی به صورت حرفه ای و تمام وقت از فعالیت های اصلی وی را تشکیل داده که به صورت خاص در شش سال گذشته بر آموزش های مختص کسب مدارک حرفه ای ACCA و CIMA و تدریس در دوره های مربوطه به زبان های فارسی، انگلیسی و آلمانی برای هر دو طیف مخاطبان فارسی زبان و بین المللی (غیر ایرانی) متمرکز بوده است. سینا معینی سابقه همکاری با طیف وسیعی از شرکت های بین المللی در ایران مانند Siemens AG، TetraPak، Schneider AG، Ernst & Young، CNPC USA و ... را در کارنامه خود ثبت نموده است و درک عمیق و بالایی از نیازمندی های سازمان های پیشرو ایرانی در حوزه مدیریت مالی در انطباق با استانداردهای بین المللی را دارا می باشد. لازم بذکر است سینا معینی عضو رسمی و فعال انجمن های حرفه ای و جوامع تخصصی ذیل می باشد:
     - IPBC (از سال 2013)
     - THE AMERICAN ANTI-CORRUPTION INSTITUTE (از سال 2014)
     - Certified Internal Auditors (از سال 2014)
     - Institute of Financial Consultants (از سال 2014)
     - Institute of Certified Management Consultants (از سال 2013)
     - Global Academy of Finance and Management (از سال 2014)


سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با مرکز توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند. لازم بذکر است که در صورت تمایل سازمان به سرمایه گذاری در این حوزه، امکان برگزاری کارگاه پیشرفته IFRS (در 30 ساعت) و دوره آمادگی آزمون DipIFR (IFRS Diploma) به صورت درون سازمانی نیز مقدور می باشد.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.

تاریخ های برگزاری دوره آموزشی
ثبت نام در دوره های آموزشی

پرداخت آنلاین شهریه

تصاویر و مستندات دوره های آموزشی برگزار شده

مشاوره آموزشی
دوره های درون سازمانی

آدرس محل برگزاری دوره آموزشی

پرسش های متداول
پشتیبانی آنلاین روی تلفن همراه
فهرست دوره های آموزشی
فروشگاه آنلاین
صفحه رسمی در اینستاگرام