fmtaPoster.pngتحلیل تکنیکی (تکنیکال) یا تحلیل فنی (Technical Analysis) روشی برای پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار از طریق مطالعه وضعیت گذشته بازار است. در این تحلیل از طریق بررسی تغییرات و نوسان‌های قیمت‌ها و حجم معاملات و عرضه و تقاضا می‌توان وضعیت قیمت‌ها در آینده را پیش‌بینی کرد. این روش تحلیل در بازار ارزهای خارجی، بازارهای بورس اوراق بهادار و بازار طلا و دیگر فلزات گران‌بها کاربرد گسترده‌ای دارد.

این نوع تحلیل با استفاده از مطالعه رفتار و حرکات قیمت و حجم سهام در گذشته و تعیین قیمت و روند آینده سهم صورت می‌پذیرد. تغییرات قیمت سهم با استفاده از پیشینه تاریخی و نمودار توسط تحلیل گر تکنیکی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. در واقع سرمایه گذاران با دیدگاه کوتاه مدت از این روش بهره می‌جویند. تحلیل تکنیکی (فنی)، با آزمون قیمت‌های گذشته و حجم مبادلات حرکت‌های آینده، قیمت را پیش بینی می‌کند. اساس این تحلیل‌ها بر استفاده از نمودار و رابطه‌های ریاضی و هندسی متمرکز است تا بدین گونه روندهای کوچک و بزرگ بدست آید. در این راستا فرصت‌های خرید یا فروش از راه برآورد محدوده نوسانات بازار مشخص می‌شود.

در این دوره آموزشی (دوره صفر تا صد تحلیل تکنیکال بازار سرمایه) فرا می گیرید که چگونه از روی نمودار سهام یا نمودار کالا، آینده را پیش بینی نمایید و بر اساس علم تجزیه و تحلیل اعداد و ارقام از معامله در بازارهای سهام، سرمایه و طلا سود ببرید.

 مزایای شرکت در برنامه:

 با شرکت در دوره صفر تا صد تحلیل تکنیکال بازار سرمایه می توانید:
     - مهارتهای پایه ای مورد نیاز جهت تحلیل بازار سرمایه به روش تکنیکال را فرا بگیرید.
     - با سرمایه خود یا دیگران از طریق خرید و فروش سهام یا کالا، درآمد داشته باشید.
     - مشاور و تحلیلگر سازمان های خصوصی و دولتی در حوزه سرمایه گذاری در بازار سرمایه گردید.

ساختار برنامه آموزشی:

         زمان بندی: 20 ساعت در 10 جلسه دو ساعته (هر جلسه از ساعت 17:30 الی 19:30)

        سرمایه گذاری (هر نفر): 760 هزار تومان - شرکت کنندگان در این دوره می توانند به طور رایگان در سمینار چهار ساعته مبانی سرمایه گذاری در بورس (به ارزش 90 هزار تومان) شرکت کنند!

        زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

        سرفصل های برنامه:
       در طول دوره صفر تا صد تحلیل تکنیکال بازار سرمایه، سطح دانش و مهارت افراد در تجزیه و تحلیل شرایط مختلف به چالش گرفته می شود و در بین جلسات، تکالیف درسی ویژه به فراگیران محوّل می گردد. لازم بذکر است که در پایان، آزمون تعیین صلاحیت افراد جهت اعطای گواهینامه برگزار می گردد. سرفصل های این برنامه به شرح زیر می باشد:
     - تشریح بازار سرمایه در ایران، سایت سازمان بورس و تشریح محیط کار در معاملات آنلاین
     - نحوه نصب و راه اندازی نرم افزار آمی بروکر به همراه تنظیمات آن
     - آموزش مباتی تحلیل تکنیکال کلاسیک
     - روند شناسی و تشریح انواع روندها، شروط شکستن روندها
     - شروع روند جدید و فیلتر نمودن روندها بر اساس حجم معاملات
     - تشریح خطوط حمایت و مقاومت در تکنیکال
     - تشریح انواع میانگین های مهم و انواع اندیکاتورها (MACD، Stochastic، RSI، RMI و ADX)
     - تشریح مفاهیم واگرایی های منفی و مثبت، تشرییح واگرایی های مخفی منفی و واگرایی مخفی مثبت
     - تشریح انواع الگوهای قیمتی تکنیکالی بازگشتی، سقف دوقلو-کف، دوقلو-سقف، سه گانه-کف، سه گانه-سروشانه، سقف و سروشانه کف-الگوی V و الگو های نی مدایره
     - تشریح انواع الگوهای قیمتی تحکیمی، الگوهای مثلثی (متقارن، افزایشی و کاهشی) الگوهای کنج (گوه های) نزولی و افزایشی، الگوی فنجان (کاپ) و الگوی پرچم
     - نحوه تشکیل سبد سهام، مدیریت سرمایه در بازار سرمایه، بررسی سهام از دید تکنیکی و یادگیری ریتم تحلیل تکنیکال و مستند سازی تحلیل تکنیکال

AmiBroker1.pngآشنایی با نرم افزار AmiBroker

نرم افزار AmiBroker یکی از بهترین ابزارهای نرم افزاری در حوزه تحلیل است که از محبوبیت ویژه ای در میان تحلیلگران بازار سرمایه برخوردار می باشد. از مزایای این نرم افزار می توان به کاربر پسند بودن، نمودارهای متنوع گرافیکی، کاربری آسان، قابلیت نوشتن اکسپرت ها و فرمول های مختلف و پیشرفته، استفاده بسیار کم از منابع پردازنده دستگاه به هنگام تحلیل اشاره نمود. هر چند فراگیری نرم افزار هیچگاه نمی تواند جایگزین دانش و مهارت تحلیل تکنیکال شود امّا به عنوان ابزاری مناسب جهت سرعت و دقت بخشیدن به تحلیل ها الزامی است.

در این برنامه علاوه بر آموزش نرم افزار و استفاده از آن در طول دوره، AmiBroker به عنوان ابزار اصلی تمرین و تحلیل های کلاسی مورد استفاده قرار می گیرد و نسخه کامل و قابل نصب آن (به ارزش 200 دلار) به شرکت کنندگان ارائه می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نرم افزار و قابلیت های آن به وب سایت رسمی آن و یا این نوشتار (ده ویژگی AmiBroker) مراجعه نمایید.

شرکت در دوره صفر تا صد تحلیل تکنیکال بازار سرمایه به افراد زیر توصیه می شود:

   - مدیران عامل شرکت های سرمایه گذاری دولتی یا خصوصی
   - مدیر عامل شرکت هایی که سهام شان در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است یا در شرف پذیرفته شدن می باشد.
   - مدیران اداره سهام، مدیران پورتفولیو و مدیران مالی سازمان های فعال در بورس اوراق بهادار
   - مدیران مالی شرکتهای مختلف دولتی و خصوصی
   - مدیران بخش سرمایه گذاری شرکتهای دولتی و خصوصی
   - مدیران امور مجامع و سهام شرکت ها
   - افرادی که قصد فعالیت شخصی در بازار سرمایه دارند و می خواهند در کنار فعالیت حرفه ای خود یک شغل پردرآمد داشته باشند.
   - افرادی که تصمیم دارند در آینده تحلیل گر بازار سرمایه شوند.

مزیت های برنامه آموزشی:
   - تنها برنامه آموزشی تحلیل تکنیکال همراه با آموزش و ارائه نرم افزار
   - آموزش توسط تحلیلگر حرفه ای بازار سرمایه با سوابق مستند و معتبر
   - آموزش مبتنی بر تعامل با فراگیران با محوریت کاربردی بودن آموزه ها
   - ارائه مراجع و کتب آموزشی
   - ارائه گواهینامه معتبر به پذیرفته شدگان در آزمون نهایی

MrGhorbani.pngآشنایی با مدرس و مرّبی برنامه آموزشی؛ مهندس باقر قربانی

مهندس باقر قربانی؛ مدیر فناوری اطلاعات و مدیر امور سهام بزرگترین هلدینگ کشور در حوزه نفت و گاز (هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، تاپیکو) می باشد. این دانش آموخته مهندسی سخت افزار، دارای گواهینامه تحلیل گری تکنیکال از دانشگاه کاوندیش لندن بوده و با بیش از 15 سال سابقه فعالیت حرفه ای در حوزه بازار سرمایه به یکی از چهره های شناخته شده در حوزه تحلیل تکنیکال تبدیل گردیده است. مهندس قربانی علاوه بر فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار، مشاور شرکت های خصوصی سرمایه گذاری در حوزه مدیریت پورتفوی (سبد گردانی) و راه اندازی و استقرار ادارات سهام و فرآیندهای مرتبط می باشد.

terms-discount.png
- با توجه به فشرده بودن حجم مطالب دوره نسبت به زمان آن، رعایت کردن ضوابط آموزشی توسط شرکت کنندگان (مانند حضور به موقع و مشارکت کردن در کارگروهی و تکالیف درسی)، اکیدا توصیه می گردد.
- 5 درصد تخفیف ویژه برای این افراد و گروه ها منظور می گردد: دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان، مشمولان خدمت نظام وظیفه، کارمندان سازمان های دولتی، معرفی شدگان از طرف مشتریان نرم افزارهای فصل رایانه، معرفی شدگان توسط مدرس و مربی دوره، ثبت نام گروهی (2 نفر و بیشتر)

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی کارگاه بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.

DiscountTable.png
تاریخ های برگزاری دوره آموزشی
ثبت نام در دوره های آموزشی

پرداخت آنلاین شهریه

تصاویر و مستندات دوره های آموزشی برگزار شده

مشاوره آموزشی
دوره های درون سازمانی

آدرس محل برگزاری دوره آموزشی

پرسش های متداول
پشتیبانی آنلاین روی تلفن همراه
فهرست دوره های آموزشی
فروشگاه آنلاین
صفحه رسمی در اینستاگرام