مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها یکی از کاربردی ترین برنامه های آموزشی در حوزه مدیریت حقوقی می باشد که با هدف تربیت و توسعه توانمندی های مدیران و کارشناسان ارشد قراردادی در صنایع و کسب و کارهای تولیدی، خدماتی و پروژه محور طراحی و ارائه گردیده است. مجموعه مهارت هایی که علاقه­ مندان می توانند با شرکت در این رویداد آموزشی بدست آورند، طیف وسیعی از مهارتهای پایه ای مورد نیاز جهت:

    - مشارکت در مذاکرات پیش از عقد قرارداد
    - مشاوره حقوقی و قراردادی در زمان عقد قرارداد (مشاور قراردادی)
    - نظارت بر حسن اجرای قرارداد (ناظر قرارداد)
    - سرپرست تحویل خروجی ها و اختتام قرارداد
    - مدیریت ادعا و تاخیرات در دعاوی قراردادی

را در بر می گیرد و مدیران سایر حوزه های کارکردی یا عملیاتی (مالی، بازاریابی، پروژه و ...) را در تحلیل مسائل قراردادی توانمند می سازد. بر پایه پیش فرض های مورد نظر در این برنامه آموزشی، فراگیران می آموزند که هر قراردادی حداکثر 4 رکن و حداقل 2 رکن دارد. ارکان چهار گانه مورد نظر عبارتند از :

    - محدوده موضوع قرارداد (Contract Scope)
    - مسئولیت قرارداد (Contract Responsibility)
    - قیمت قراداد (Contract Price)
    - نحوه پرداخت قرارداد (Contract Payment)

این ارکان در تمامی قراردادها مشترکند و معیارهای اصلی در تشخیص و تحلیل شرایط قراردادی می باشند. سرفصل هاي اين برنامه آموزشي به شرح ذيل مي باشد:

      - تعاریف و کلیات
      - اركان چهارگانه قراردادها
      - آشنايي با ركن محدوده ی موضوع قرارداد
      - آشنايي با ركن مسوولیت
      - آشنايي با ركن پرداخت
      - آشنايي با ركن قیمت
      - توازن اركان محدوده ی موضوع قرارداد و پرداخت
      - توازن اركان محدوده ی موضوع قرارداد و مسوولیت
      - توازن اركان محدوده ی موضوع قرارداد و قیمت
      - توازن اركان قیمت و مسوولیت
      - توازن اركان قیمت و پرداخت
      - توازن اركان مسوولیت و پرداخت
شهریه شرکت در این برنامه آموزشی برای هر نفر 480 هزار تومان می باشد و حقوقدانان، وکلا و کارآموزان رشته وکالت می توانند با تخفیف ویژه در این برنامه آموزشی ثبت نام نمایند. برای اطلاع از تاریخ برگزاری برنامه و تخفیفات مذکور به تقویم آموزشی مراجعه نمایید یا با ما تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر در خصوص محتوای برنامه

CSMEBook.pngاین ارکان در تمامی قراردادها مشترکند و معیارها ی اصلی در تشخیص و تحلیل شرایط قراردادی می باشند. بر اساس پیش فرض های مذکور و ارکان مورد نظر، شرایط هر قراردادی دو گونه مختلف خواهند بود: شرایط ذیل ارکان و شرایط بین ارکان. شرایط ذیل ارکان بوجود آورنده انواع مختلف قراردادها می باشند. تفاوت میان فی المثل قرارداد سرمایه گذاری و قرارداد پیمانکاری در شرایط ذیل ارکان است. اما قراردادها حاوی شرایط بسیار مهّم تری هستند که شرایط بین ارکان نامیده می شوند. متوازن یا نامتوازن بودن شرایط بین ارکان مشخص خواهد کرد که آیا فعالیت تجاری، صنعتی و یا پروژه ی هدف براساس قرارداد منعقده قابلیت اجرا دارد یا خیر. شرایط بین ارکان دو دسته اند: شرایط بر هم زننده ی توازن ارکان و شرایط متوازن کننده ی ارکان.اینجاست که تفاوت مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها با حقوق کلاسیک آشکار می شود. حقوق کلاسیک، شرایط برهم زننده ی توازن ارکان را حذف می کند؛ حال آنکه مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها توازن از دست رفته را با شرایط متوازن کننده ی ارکان احیا می کند. حال فرقی نخواهد داشت قراردادی که از آن صحبت می کنیم قرارداد خرید و فروش بین المللی کالای تولید انبوه باشد یا قرارداد سفارش ساخت تجهیزات، قرارداد ناظر بر ساخت پالایشگاه یا قرارداد بیع متقابل نفت یا قرارداد خرید یک خانه یا قرارداد ساخت مبلمان اداری یا قرارداد خرید بلیت تئاتر و یا قرارداد خرید نان سنگک از نانوایی محله؛ اصول توازن ارکان در تمامی این قراردادها مشترک است.

آشنایی با طراح، سخنران و مرّبی برنامه آموزشی

Drlajevardi.JPGدکتر «سید عرفان لاجوردی» وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، دارای مدرک دکتری حقوق بین­ الملل از دانشگاه علامه طباطبایی و مدرک ®PMP از «مؤسسه مدیریت پروژه» ایالات متحده آمریکاست. وی فعالیت خود را در زمینه قراردادهای تجاری-صنعتی و بطور خاص، صنعت نفت و گاز از سال 1382 آغاز کرد و از سال 1386 عهده دار سمت معاونت امور حقوقی و قراردادهای پیمانکاران صنایع مختلف می باشد. دکتر لاجوردی در حال حاضر در دانشگاه علامه طباطبایی و موسسه آموزش عالی بیمه اِکو مشغول به تدریس است. وی با سابقه مدیریت بیش از 15 میلیارد دلار قرارداد در طول چندین سال گذشته، یکی از مشاوران قراردادی متخصص کشور می باشد.

 

mic.pngچقدر احتمال دارد که دو نفر، در دو نوبت زمانی، فاصله بین دو نقطه را اندازه بگیرند و به نتایج متفاوتی برسند؟ در مورد تنظیم قراردادها چطور؟

در ادامه می توانید با کلام رسا و بیان شیوای دکتر عرفان لاجوردی، طراح دوره و کارگاه کاربردی مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها؛ با مشخصات، ساختار و جزییات این برنامه آموزشی بیشتر آشنا شوید. (زمان این گفتار در حدود 3 دقیقه و سایز فایل آن 1.1MB می باشد. برای دریافت آن کلیک کنید.)

 

 

 

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی آموزش بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

 

گزیده ای از تصاویر رویدادهای مرتبط برگزار شده (جهت مشاهده تصاویر کلیک کنید): 


کارگاه آموزشی مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها، 27 و 28 آبان 1393

CSMEAban93CSMEAban93CSMEAban93CSMEAban93


کارگاه آموزشی مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها، 16 و 17 مرداد 1393

CSMEMor93CSMEMor93CSMEMor93CSMEMor93


کارگاه آموزشی مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها، 20 و 21 خرداد 1393

CSMEKhor93CSMEKhor93CSMEKhor93CSMEKhor93


کارگاه آموزشی مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها، 8 و 9 بهمن 1392

CSMEBah92CSMEBah92CSMEBah92CSMEBah92


کارگاه آموزشی مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها، 18 و 19 مهر 1392

CSMEMehr92CSMEMehr92CSMEMehr92CSMEMehr92


کارگاه آموزشی مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها، 21 و 22 خرداد 1392

CSMEKhor92CSMEKhor92CSMEKhor92CSMEKhor92CSMEKhor92


کارگاه آموزشی مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها، 27 و 28 دی 1391

CSME04CSME04CSME04CSME04CSME04CSME04


برنامه آموزشی مدیریت و مهندسی ساختار قراردادها در 16 ساعت، بهمن 1390

CSME01CSME01CSME01CSME01CSME01CSME01CSME01CSME01

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.

تاریخ های برگزاری دوره آموزشی
ثبت نام در دوره های آموزشی

پرداخت آنلاین شهریه

تصاویر و مستندات دوره های آموزشی برگزار شده

مشاوره آموزشی
دوره های درون سازمانی

آدرس محل برگزاری دوره آموزشی

پرسش های متداول
پشتیبانی آنلاین روی تلفن همراه
فهرست دوره های آموزشی
فروشگاه آنلاین
صفحه رسمی در اینستاگرام