CPMExtension.pngاستاندارد مدیریت پروژه (PMBOK Guide) نسخه جامعی از دانش فرآیند های مدیریت پروژه در صنایع مختلف را ارائه می دهد. مدیران و کارشناسان پروژه فعال در بخش های مختلف صنعت، ضمن آشنایی با این استاندارد حوزه های دانشی مختلفی مانند مدیریت زمان، هزینه، منابع انسانی، ذینفعان، ریسک و ... را فرا می گیرند. از این رو می توان استاندارد مذکور را نسخه جهانشمولی از دانش مدیریت پروژه دانست. موسسه مدیریت پروژه در طول سال های اخیر به منظور ارائه مراجع و منابع استاندارد در حوزه مدیریت پروژه یک گام بلند رو به جلو برداشته است و با ارائه الحاقیه هایی به PMBOK Guide نیازمندی های خاص سازمان های پروژه محور صنایع مختلف را نیز استانداردسازی و مدون نموده است. با در نظر گرفتن اهمیت پروژه های ساخت و تعدد آن ها در پروژه ها و طرح های زیر ساختی کشور، موسسه توسعه و آموزش فصل با تمرکز بر الحاقیه ساخت (Construction Extension) برنامه آموزشی جدیدی را تحت عنوان "مدیریت پروژه ساخت" ارائه نموده است که می تواند پاسخگوی نیازهای تخصصی مدیران پروژه ساخت در ایران باشد.

تcpm.pngفاوت پروژه های ساخت با سایر پروژه ها

پروژه های ساخت (Construction Projects) تفاوت های مشخصی با سایر پروژه ها (به عنوان نمونه پروژه های تلکام یا فناوری اطلاعات) دارند. این پروژه ها در بر گیرنده حجم بسیار بالایی از مواد، کالا، نیروی انسانی و ذینفعان متعددی می باشند. محیط این پروژه ها نیز تاثیر بسیار زیادی بر روند اجرای پروژه می گذارند و خود نیز از روند اجرای پروژه تاثیرات زیادی می پذیرند.

در کنار این مشخصه ها، پروژه های ساخت ذاتاً درجه بالایی از ریسک های هزینه و زمان را در بر می گیرند. اغلب پروژه های ساخت بصورت تک محصولی و تک مرحله ای  اجرا می گردند و از این رو معمولاً امکان ساخت نمونه اولیه (Prototype) وجود نداشته و در واقع مدیر پروژه فرصتی برای اجرای مجدد فازها را نخواهد داشت.

اصولاً در پروژه های ساخت با فرض آنکه صرفاً هدف ساخت یک ساختمان باشد، چالش ها و ریسک های متفاوتی بوجود خواهند آمد. لذا تخمین هزینه و زمان و کنترل این عوامل نیز متفاوت خواهد بود. اجرای موفقیت آمیز پروژه های ساخت مستلزم داشتن تخصص های گوناگونی می باشد که می تواند به برون سپاری بخش های متعددی از پروژه، توسعه برنامه ریزی و افزایش هزینه های سرمایه ای منجر گردد.

 

 

آشنایی بیشتر با برنامه آموزشی مدیریت پروژه ساخت

این برنامه آموزشی دو روزه (16 ساعت) بر اساس الحاقیه ساخت و با هدف توانمندسازی مدیران و کارشناسان پروژه های ساخت طراحی گردیده است. در این دروه آموزشی و بر اساس این الحاقیه چهار حوزه دانش مدیریت پروژه ساخت آموزش داده می شوند. توجه و تمرکز بر این حوزه ها می تواند کمک شایانی به موفقیت پروژه های ساخت نماید. حوزه های چهارگانه مذکور که می توان هر یک از آن ها را مرتبط با یکی از حوزه های دانش ده گانه PMBOK Guideدانست، به شرح زیر می باشند:

     - مدیریت ایمنی (Safety Management)
     - مدیریت مالی (Financial Management)
     - مدیریت محیط (Environmental Management)
     - مدیریت ادعا (Claim Management)

سرفصل هاي برنامه آموزشي به شرح ذيل مي باشد:
    - تعریف پروژه های صنعت ساخت و وجه تمایز با سایر پروژه ها
    - چرخه حیات و ویژگیهای پروژه های ساخت
    - معرفی انواع قراردادها در پروژه های ساخت
    - معرفی اجمالی فرآیندهای مدیریت پروژه بر اساس پنجم استاندارد  PMBOK Guide
    - معرفی فرآیندهای تکمیلی مدیریت پروژه در صنعت ساخت بر اساس الحاقیه  Construction
    - معرفی مفاهیم و فرآیند مدیریت ایمنی (Safety Management) و کاربرد آن
    - معرفی فرآیند مدیریت مالی (Financial Management) و کاربرد آن
    - معرفی فرآیند مدیریت محیط (Environmental Management) و کاربرد آن
    - معرفی فرآیند مدیریت ادعا (Claim Management) و کاربرد آن

مخاطبين برنامه آموزشي
مدیران طرح ها و پروژه های صنعت ساخت
کارشناسان و مدیران HSE ، مالی و حقوقی و ادعا مرتبط با پروژه های ساخت

اهداف آموزشي برنامه
آشنایی با مفاهیم و اصول مدیریت پروژه ها در صنعت ساخت
آشنایی با فرآیندهای عمومی مدیریت پروژه
آشنایی با فرآیندهای مدیریت ایمنی، مالی در صنعت ساخت
آشنایی با فرآیندهای مدیریت محیطی، ادعا در صنعت ساخت

ساختار کارگاه آموزشی:

        زمان بندی: 16 ساعت در 2 جلسه  (از ساعت 9 الی 17)
        سرمایه گذاری (هر نفر): 480 هزار تومان
       زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

Mrzamanian.pngآشنایی با مدرس و مرّبی برنامه آموزشی؛ مهندس علیرضا زمانیان

علیرضا زمانیان دانش آموخته رشته مهندسی مواد و دارای مدرک ®PMP از مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا می باشد. بدنبال مشارکت حرفـه ای در بخش­های مختلف خرید، بازرسی کالا، نظارت بر ساخت و کنترل مواد و کالای سایت پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی و حضور فعال در مگاپروژه هایی مانند طرح توسعه پالایشگاه اراک و طرح توسعه فازهای 9، 10، 13، 15، 16، 22 و 24 پارس جنوبی، اقدام به گردآوری، تألیف و طراحی دوره های آموزشی در زمینه های مدیریت پروژه، مدیریت دانش، مدیریت PMO، مدیریت مواد و کالای پروژه نموده است. مهندس زمانیان مؤسس و مدیرعامل شرکت  مهندسین مشاور پارسیان فیدار خاورمیانه، در طول بیش از 10 سال سابقه تخصصی در حوزه های مختلف مدیریت مواد و کالای پروژه با شرکت های مطرح بین المللی مانند GS E&C و SINOPEC همکاری نموده است و ماژول های خرید، بازرسی کالا، لجستیک و Expediting و ماژول عملیات جوش نرم افزارهای در حال استفاده در اکثر فازهای طرح توسعه پارس جنوبی، حاصل همکاری مشترک وی با شرکت های فعال در این زمینه می باشد. طراحی فرآیندهای دفتر مدیریت پروژه و مستندسازی تجارب مدیریت پروژه بر اساس الگوها و مدل های مدیریت دانش از دیگر دستاوردهای وی می باشد.

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.

DiscountTable.png
تاریخ های برگزاری دوره آموزشی
ثبت نام در دوره های آموزشی

پرداخت آنلاین شهریه

تصاویر و مستندات دوره های آموزشی برگزار شده

مشاوره آموزشی
دوره های درون سازمانی

آدرس محل برگزاری دوره آموزشی

پرسش های متداول
پشتیبانی آنلاین روی تلفن همراه
فهرست دوره های آموزشی
فروشگاه آنلاین
صفحه رسمی در اینستاگرام