مقاله ها

legalservices.pngمركز توسعه و آموزش فصل با در نظر گرفتن نياز بنگاه هاي اقتصادي، علي الخصوص سازمان هاي پروژه محور، به بهبود روال هاي عملياتي و مديريتي خود در حوزه مديريت حقوقي در سال 1390 و با همكاري موسسه مشاوره مديريت فرصت؛ كنسرسيوم فصل- فرصت را تشكيل داد و تاكنون نسبت به ارائه خدمات مشاوره اي، اجرايي و آموزشي در دو بخش اصلي اين حوزه شامل خدمات مديريت قرارداد و مديريت ادعا اقدام نموده است.
اوّلین رويداد مشترك كنسرسيوم تحت عنوان همایش های آشتی حقوق و مدیریت در بهمن ماه همان سال برگزار گرديد و بدين ترتيب اولين گام مشترك در مسیر توسعه خدمات مدیریت حقوقی در كشور برداشته شد.


كنسرسيوم فصل - فرصت با تمرکز بر امور حقوقی و قراردادی، به ارائه‌ی مشاوره و خدمات مدیریت حقوقی حاکم بر روابط تجاری داخلی و بین المللی می ­پردازد. خدمات كنسرسيوم در دو بخش اصلي به شرح ذيل ارائه مي گردد:
      - خدمات مدیریت قرارداد (‍Contract  Management)
      - خدمات مدیریت ادعا (Claim Management)

با توجه به ماهیت خاص روابط تجاری که بر سرعت انجام عملیات، دقت و پرهیز از طرح اختلافات در نزد مراجع قضایی استوار است، ساز و کار كنسرسيوم به‌گونه ­ای طراحی شده ­است که خدمات مورد نیاز در کوتاه­ترین زمان ممکن، بر حسب توافق طرفین، در اختیار سازمان متقاضي قرار گیرد.
همچنین ماهیت خدمات مذکور به‌گونه ­ای است که عوامل تنش ­زا در روابط تجاری، ابتدائاً در مرحله­ ی امکان‌سنجی حقوقی و در زمان مذاکره برای انعقاد قرارداد به حداقل کاهش یابد؛ در عین ­حال این سیستم به‌ نحوی طراحی شده­ که مدیریت ریسک و ادعاها در زمان اجرای قرارداد به‌صورت موثری به‌عمل آید تا نیازی به حل و فصل قضایی اختلافات و یا ارجاع امر به داوری نباشد.
كنسرسيوم علاوه ارایه­ ی مشاوره در حوزه هاي مذكور، آمادگی پذیرش مسوولیت واحد حقوقی- قراردادی و نیز مدیریت دعاوی پروژه­ ها و شرکت ها را به‌صورت برون‌سپاری و در قالب مدیریت پیمان دارد تا از این طریق فعالان صنعت، فارغ از دغدغه‌‌های معمول و پیچیدگی­ های مالوف امور قراردادی به دیگر حوزه­ های کاری خود بپردازند.
هم­چنین تیم مذاکره‌کننده ­ی كنسرسيوم، در حوزه هاي مدیریت ادعاها و انعقاد قرارداد، در جهت حداکثر سازی منافع مدیران و صاحبان صنایع آماده‌ی ارائه‌ی خدمات مشاركت در جلسات و مذاكرات است.

در صورت نیاز به مشاوره، راهنمایی بیشتر و آشنایی با خدمات مذکور، دریافت مستندات تکمیلی، برگزاری جلسه معارفه و تبادل درخواست ها با ما تماس بگیرید یا فرم درخواست خدمات را تکمیل نمایید.