در اين بخش مي توانيد پاسخ به متداول ترين پرسش هاي مطرح شده در خصوص خدمات مركز توسعه و آموزش فصل را مشاهده و بررسي نماييد.

مرکز توسعه وآموزش فصل چه دوره های آموزشی را برگزار می نماید؟

مرکز توسعه وآموزش با تمرکز بر نیازسنجی آموزشی با محوریت آموزش های حرفه ای در سطح تحصیلات تکمیلی و تحلیل خدمات آموزشی مدیریتی در حال ارائه توسط سایر خدمات دهندگان در سطح کشور، در چهار حوزه اصلی ذیل اقدام به طراحی و برگزاری رویدادهای آموزشی تخصصی نموده است:

      - مدیریت پروژه
      - مدیریت حقوقی
      - مدیریت مالی و سرمایه گذاری
      - مدیریت مواد و کالا

که در کنار چهار حوزه فوق الذکر، رویدادهای آموزشی تکمیلی ای دیگری نیز در حوزه مدیریت و بهبود سازمانی نیز ارائه می شوند.

شرکت در کدام دوره یا رویداد آموزشی برای من مفید و سودمند می باشد؟

شما می توانید بر اساس رشته تحصیلی، زمینه فعالیت حرفه ای و شغلی خود و همچنین زمینه علاقه مندی در یک یا چند رویداد آموزشی مرکز مشارکت نمايید. پیشنهاد می شود ابتدا هدف خود را از مشارکت در یک رویداد آموزشی را که می تواند:
      - ارتقا شغلی و افزایش درآمد
      - تغییر حوزه فعالیت حرفه ای
      - سرمایه گذاری جهت کسب مهارت های جدید
یا موارد دیگری باشد را مشخص نمائید و بر اساس پیشینه شغلی و تحصیلی خود، ضمن مشاوره با مشاوران مرکز توسعه و آموزش فصل نسبت به مشارکت در رویدادها اقدام نمايید.

آیا شرکت کنندگان در دوره های آموزشی مرکز در رده سنی خاصی می باشند؟

عموم شرکت کنندگان در رویدادهای آموزشی مرکز در رده سنی 20 تا 35 سال قرار دارند، هر چند نیازمندی داوطلبین معیار اصلی جهت مشارکت در یک رویداد بوده و عواملی مانند رده سنی و میزان تحصیلات تعیین کننده نمی باشد. تا به امروز در بسیاری از رویدادهای آموزشی مدیریت سرمایه گذاری شرکت کنندگانی در سنین زیر 18 سال نیز شرکت نموده اند و حتی در مواردی مدیران پروژه تجربی با حدود 45 سال سن جهت اخذ مدرک حرفه ای PMP نیز اقدام به ثبت نام در رویدادهای مرتبط نموده اند.
اگر احساس نیاز به مشاوره حضوری یا تلفنی جهت اطمینان از انطباق آموزه های رویدادهای مشخصی با نیازمندی خود می نمايید، هم اکنون با مرکز توسعه و آموزش فصل تماس بگیرید.

چگونه می توانم از جزيیات مربوط به هر دوره آموزشی شامل مدرس، سرفصل ها و ساعات آموزشی مطلع شوم؟

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص جزيیات رویدادها و دوره های آموزشی یکی از چهار روش زیر را پیشنهاد می نماییم:
      - وب سایت: وب سایت مرکز را بررسی و در منو "رویدادهای آموزشی" اطلاعات تکمیلی را بررسی نمايید.
      - تماس تلفنی: با مرکز تماس گرفته و ضمن ارتباط با یکی از مشاوران پرسش ها و دغدغه های خود را مطرح نمايید.
     - ارسال پست الکترونیک: پرسش خود را به پست الکترونیک به info[at]seasontd.ir ارسال نمائید. که در این حالت توصیه می شود جهت ارتباط اثر بخش حتما مشخصات تماس (ترجیحا تلفن همراه) خود را نیز اعلام کنید.
      - مراجعه حضوری: به مرکز مراجعه نمایید و پرسش های خود را به صورت رو در رو با مشاوران مرکز مطرح فرمايید.

چگونه می توانم از تخفیفات و پیشنهادهای ویژه آموزشی مرکز توسعه و آموزش فصل بهره مند شوم؟

عضویت در خبرنامه پیامکی و ایمیلی بهترین روش برای کسب اطلاع از جدیدترین پیشنهادهای تشویقی و تخفیفی مرکز توسعه و آموزش فصل می باشد.این پیشنهادها به صورت ماهانه و فصلی در قالب پیامک و ایمیل برای شما ارسال می شود. عضویت در خبرنامه ضمن بروز نگاه داشتن شما از آخرین پیشنهادات و رویدادها، فرصت های ویژه ای را در اختیارشما قرار می دهد. هر زمان نیز که تمایلی به دریافت پیامک یا پست الکترونیک مرکز نداشته باشید کافی است تا با ارسال یک ایمیل به آدرس info [at] seasontd.ir مراتب را اطلاع دهید. در صورت عضویت در خبرنامه پیامکی خواهشمند است از امکان دریافت پیامک تبلیغاتی روی خط تلفن همراه خود مطمئن شوید. برای عضویت در خبر نامه ها به لینک های زیر مراجعه نمائید:
      - خبر نامه پیامکی
      - خبر نامه الکترونیکی (ایمیلی)

چگونه می توانم از تاریخ، محل برگزاری و شهریه هر دوره آموزشی مطلع گردم؟

جهت اطلاع رسانی از موارد این چنینی به تقویم آموزشی مرکز مراجعه کنید تا اطلاعات رویدادهای آموزشی 3 تا 6 ماه آینده مرکز توسعه و آموزش فصل را مشاهده نمائید. در صورتیکه دوره آموزشی مورد نظر شما در تقویم مرکز وجود ندارد یا متقاضی برگزاری رویداد خاصی می باشید از طریق تماس تلفنی یا ارسال پست الکترونیک به info[at]seasontd.ir موارد را مطرح کنید.

اگر قصد رزرو و پیش ثبت نام قطعی در یک رویداد آموزشی را دارم، چه کار باید انجام دهم؟

تکمیل فرم ثبت نام و پرداخت حداقل 30 % شهریه قابل پرداخت رویداد مورد نظر جهت ثبت نام قطعی در رویداد آموزشی الزامی است. در صورتیکه صرفا قصد رزرو برنامه آموزشی مشخصی را دارید (بویژه در خصوص رویدادهایی که 30 روز یا بیشتر به تاریخ برگزاری آن ها مانده است و یا فعلا ً در تقویم آموزشی تاریخ جدیدی برای آن ها در نظر گرفته نشده است)، حتما فرم ثبت نام را تکمیل نمائید تا ضمن ثبت اطلاعات شما در لیست رزرو رویداد، مشاوران مرکز در اسرع وقت جهت قطعی شدن ثبت نام با شما تماس بگیرند.

تقویم آموزشی مرکز حاوی چه اطلاعاتی می باشد؟

تقویم آموزشی در بر گیرنده اطلاعات ذیل است:
      - نام رویداد آموزشی
      - گروه آموزشی
      - تاریخ و مدت جلسات هر یک از رویدادها
      - شهریه
      - تاریخ ثبت نام زود هنگام (جهت برخورداری از تخفیف)
جهت کسب اطلاع از مواردی مانند سر فصل دوره یا مشخصات مدرس ضمن کلیک روی ردیف مربوط به رویداد مورد نظر می توانید صفحه اختصاصی آن رویداد را مشاهده نمايید.

در هر برنامه آموزشی به طور متوسط چند نفر مشارکت می نمایند؟

تعداد مشارکت کنندگان در هر رویداد آموزشی بر اساس ساختار آن رویداد (تعداد جلسات، مدت زمان هر جلسه، میزان فشردگی رویداد و نوع آن رویداد) متفاوت می باشد. مرکز توسعه و آموزش فصل اهمیت فوق العاده ای برای حفظ اثر بخشی و کیفیت آموزشی هر رویداد قايل است و هرگز کیفیت را فدای کمیت نمی کند. از این رو بسیاری از کارگاه های آموزشی تخصصی که بر اساس طرح درس آن رویداد نیاز به تعامل رو در روی مربی با تک تک شرکت کنندگان وجود دارد به طور متوسط 8 تا 12 نفر و در سمینارهای آموزشی و ترویجی عمومی تا 30 نفر در هر رویداد مشارکت می کنند.

صلاحیت آموزشی مدرسین مرکز چگونه مشخص می گردد؟

معیارهای اصلی مرکز توسعه و آموزش فصل در همکاری با مدرسین شامل سه مورد؛ مهارت تدریس و انتقال مطلب، دانش علمی و تجربه عینی و عملی در حوزه مورد نظر و رعایت اصول اخلاقی می باشد. از آنجا که رویدادهای آموزشی مرکز بر اساس شاخه آموزش های حرفه ای (Professional Training) و نه آموزش های آکادمیک، طرح ریزی و هدف گذاری می شوند، مدرسین الزاما در حوزه مورد تدریس دارای تجربه شغلی و حرفه ای بوده و عموما در آن زمینه صاحب پست های سازمانی ارشد یا کسب و کارهای مستقل و موفق می باشند. بررسی مشخصات طراح و مدرسین هر رویداد در صفحه اختصاصی آن رویداد امکان پذیر می باشد.

آیا گواهینامه های آموزشی مرکز ارزشمند می باشد؟

مرکز توسعه و آموزش فصل، آموزش های صرفا گواهینامه محور را که متاسفانه در سالیان اخیر توسط بسیاری از موسسات سودجو آنچنان تبلیغ گردیده که اخذ گواهینامه ارزشمند تر از کسب آموزه های آن رویداد شده است را به هیچ عنوان تأیید نمی نماید. تلاش دست اندرکاران مرکز از ابتدا تاکنون، جلوگیری از ترویج آموزش های گواهینامه محور و جذب علاقه مندان به رویدادها بواسطه آموزه های آن رویداد و نه فقط گواهینامه پایان دوره بوده است. البته لازم بذکراست که گواهینامه پایان دوره به عنوان مدرکی جهت اثبات مشارکت در رویداد به شرکت کنندگان اعطا می شود که در اکثر برنامه های آموزشی مستلزم کسب حداقل امتیاز در آزمون پایان رویداد است. در حوزه مدیریت پروژه مرکز گواهینامه های خود را تحت اعتبار کد رویداد ثبت شده در مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا اعطا می نماید. لازم بذکر است که شرکت کنندگان در هر دوره در یک بازه سه ماهه پس از پایان دوره فرصت دارند تا نسبت به دریافت گواهینامه آن دوره اقدام نمایند. در صورت عدم مراجعه در این بازه، مرکز هیچگونه مسئولیتی در قبال نگهداری و بایگانی گواهینامه ها را نپذیرفته و صدور گواهینامه المثنی مستلزم پرداخت هزینه می باشد.

آیا دوره های آموزشی مرکز توسعه و آموزش فصل در حوزه مدیریت پروژه مورد تأیید PMI (مؤسسه مدیریت پروژه) آمریکا می باشند؟

مرکز توسعه و آموزش فصل در سال 1390 موفق گردید که به عنوان اولین و تنها شخصیت حقوقی ایرانی، نمایندگی رسمی آموزشی PMI (مؤسسه مدیریت پروژه) آمریکا را اخذ نمايید. این دستاورد مهم که علیرغم تلاش های پراکنده بسیاری از شرکت های ایرانی در طول دهه 1380 امکان پذیر نگردیده بود، با عنایت به تجارب همکارهای بین المللی و سرمایه گذاری متولیان مرکز توسعه و آموزش فصل محقق گردید. هم اکنون اصلی ترین برنامه های آموزشی این مجموعه  توسط PMI ارزیابی گردیده و به عنوان دوره های مصوب و مورد تایید مؤسسه مدیریت پروژه با ذکر اطلاعات تماس و لوگوی مرکز در سایت رسمی PMI.org ثبت گردیده اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مرکز توسعه و آموزش فصل تماس بگیرید.

چگونه می توانم از قطعی شدن ثبت نام خود در رویدادهای آموزشی اطمینان حاصل نمایم؟

در صورتیکه ضمن تکمیل فرم ثبت نام، حداقل 30% از شهریه رویداد مورد نظر را به یکی از 5 روش (پرداخت نقدی، پرداخت آنلاین، انتقال وجه شتاب، واریزی بانکی یا پرداخت POS مرکز) پرداخت نموده اید ثبت نام شما قطعی تلقی خواهد شد. بر اساس ضوابط مرکز عدم پرداخت حداقل 30% شهریه رویداد هیچ گونه حقی برای مشارکت در رویداد مربوطه ایجاد نخواهد نمود به جز مواردی که سازمان ها در قالب نامه رسمی نسبت به تعهد پرداخت شهریه و اعلام اسامی معرفی شدگان خود اقدام نمایند. تکمیل فرم ثبت نام فقط به منزله رزرو در رویداد و اضافه شدن به لیست رزرو تلقی می گردد.

آیا در طول ساعات برنامه آموزشی پذیرایی انجام می شود؟

بلی، بر اساس مدت زمان هر جلسه آموزشی و میزان ساعات استراحت (Break) در طول آن جلسه از شرکت کنندگان پذیرایی می شود. در مواردی که یک جلسه آموزشی معادل 8 ساعت (یک روز) باشد علاوه بر دو وعده پذیرایی میان وعده، نهار نیز سرو می شود. لازم به ذکر استکه به منظور حفظ سیاست توجیه اقتصادی شهریه برنامه های آموزشی، پذیرایی نهار یا میان وعده با کیفیت قابل قبول و در ضمن اقتصادی صورت می پذیرد و افرادی که رژیم یا عادات غذایی خاصی دارند می توانند نسبت به تدارک وعده های غذایی خود شخصا اقدام نمایند. در این موارد هیچ گونه وجهی بواسطه عدم استفاده از پذیرایی مرکز عودت داده نخواهد شد.

اگر قصد انصراف از ثبت نام در یکی ازبرنامه ها آموزشی را دارم، چه کاری باید انجام دهم؟

جهت انصراف از هر یک از برنامه های آموزشی ثبت نام شده می بایست حداکثر تا 7 روز مانده به برنامه، مراتب به مؤسسه اطلاع داده شود که در اینصورت به غیر از مبلغ پیش ثبت نام (30% کل شهریه)، مابقی مبلغ شهریه به فرد عودت داده خواهد شد. توجه داشته باشید به دلیل ظرفیت محدود کلاس ها و برگزاری هر برنامه به شرط به حد نصاب رسیدن، انتقال شخص یا اشخاص ثبت نام کرده در هر برنامه، به برنامه ای دیگر (یا همان برنامه در تاریخی دیگر)، تنها در صورت اعلام مرکز تا 10 روز پیش از آغاز برنامه ثبت نام شده امکان پذیر می باشد.

قصد مشارکت خصوصی (نیمه خصوصی) در یک برنامه آموزشی را دارم، چه کاری باید انجام دهم؟

با توجه به تلاش مرکز توسعه و آموزش فصل جهت ثبت تمام اطلاعات مورد نیاز برای متقاضیان هر یک از برنامه های آموزشی در سایت رسمی مرکز، مشخصات دوره ها شامل سرفصل ها، مدّت و نحوه برگزاری، مدرس و رزومه وی، تاریخ ها و شهریه دوره و ... به صورت کامل و واضح در اختیار مراجعه کنندگان به سایت قرار می گیرد. حال افرادی که به دلایلی چون بعد مسافت، تداخل تاریخ های برگزاری با برنامه شخصی خود و ... تمایل به استفاده از خدمات آموزشی و یا مشاوره بصورت خصوص یا نیمه خصوصی دارند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط، نحوه برگزاری و شهریه خدمات مورد نظر با مركز تماس حاصل نمایند.

فرآيند درخواست برگزاري دوره هاي آموزشي در محل سازمان (In-House) به چه صورت مي باشد؟

سازمان ها و مراکزی که علاقه مند به برگزاری برنامه آموزشی مورد نظر خود به صورت درون سازمانی می باشند، می توانند جهت اعلام درخواست خود و دریافت پیشنهاد با مركز تماس گرفته یا به بخش خدمات آموزشی درون سازمانی مراجعه نموده و با تکمیل نمودن فرم موجود در آن صفحه و ارسال آن به آدرس info[at]seasontd.ir با موضوع مربوطه، از نحوه، شرایط و هزینه برگزاری دوره اطلاعات لازم را کسب نمایند.

آیا مشارکت در دوره های آموزشی مرکز پیش نیاز مشخصي دارد؟

دوره های آموزشی مرکز توسعه و آموزش فصل از نظر بار دانشی در حوزه های مختلف به سطوح مبانی، متوسط و پیشرفته تقسیم می شوند که هر یک از دوره ها با توجه به داشتن یا نداشتن پیش نیاز، در صفحه مربوط به آن دوره معرفی گردیده اند و در صورتی که بخواهيد در این مورد اطلاعات بیشتری کسب نمایيد یا از بین دو یا چند دوره، آن که برای شما مناسب تر بوده را انتخاب نمایيد، می توانيد با مرکز تماس گرفته تا بر اساس راهنمايي مشاوران مركز تصميم بگيريد.

آیا امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی وجود دارد؟

شهریه و نحوه پرداخت هر یک از برنامه های آموزشی به گونه ای طراحی گردیده است که هر شخصی با هر توان مالی بتواند از خدمات آموزش های حرفه ای بهره مند گردد. حال برای پرداخت قسطی شهریه تنها کافیست 30% مبلغ دوره را برای قطعی شدن ثبت نام پرداخت نموده و مابقی مبلغ را در قالب يك فقره چك به تاريخي كه متناسب با آن دوره از طرف مركز مشخص مي گردد ارائه نمايند.

چگونه می توانم از تخفیف ثبت نام زود هنگام استفاده نمايم؟

همانگونه که در تقویم آموزشی ملاحظه می فرمایید، ستونی با عنوان "مهلت ثبت نام زودهنگام" وجود دارد. کسانی که تمایل به بهره مندی از این مزیت را دارند می توانند در صورت پرداخت کامل شهریه تا تاریخ درج شده برای برنامه مورد نظر، ثبت نام خود را با 10% تخفیف انجام دهند. برای این کار کافیست از طریق پرداخت آنلاين موجود در سایت، مبلغ آن دوره را با کسر 10% پرداخت نمایند.

خواهمشند است تخفيفات قابل اعمال براي برنامه هاي آموزشي را معرفي نماييد؟

برای استفاده از تخفیفات دوره مورد نظر کافیست به شرایط و نوع تخفیف دوره دقت فرمایید. برای مثال برخی دوره ها مانند کارگاه مدیریت پروژه پیشرفته شامل تخفیف دانشجویی می شود ولی برای دوره هایی مثل کارگاه مدیریت طرح و برنامه یا کارگاه حرفه ای مدیریت ریسک پروژه (که جزو دوره های سطح پیشرفته می باشند) تخفیف در نظر گرفته شده، برای مشارکت کنندگان دوره های پیشین مدیریت پروژه می باشد. همچنین سقف تخفیفات موجود با توجه به شهریه های مناسبی که مرکز توسعه و آموزش فصل برای برنامه های آموزشی در نظر گرفته است، برای هر برنامه حداکثر 15% می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تخفیفات ویژه دوره های مورد نظر خود می توانید به صفحه آن دوره مراجعه نموده یا با مركز تماس حاصل نمایید.