خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

businesslaw.pngحقوق تجارت شعبه‌ای از حقوق خصوصی است، كه اعمال تجاری و تجار را تعریف نموده، اصول و قوانین حاكم بر روابط معاملاتی بازرگانان و اعمال تجاری را تنظیم می‌نماید. به عبارت دیگر حقوق تجارت شامل قوانین و مقرراتی است كه از تجار و معاملات تجارتی مانند خرید و فروش دلالی، حمل ونقل، عملیات بیمه، معاملات برواتی، بانك­داری، سرمایه و سود، دفاتر تجارتی و شركت‌های سهامی عام و خاص شركت‌های با مسؤلیت محدود و تضامنی و تعاونی تولید، توزیع و مصرف، انواع سهام و چگونگی تأسیس و نحوه اداره شركت‌ها و وظایف مدیران و بازرسان آنها بحث و گفتگو می‌نماید و همچنین اسناد تجارتی مانند چك، برات، سفته، قبض انبار، فاكتورهای فروش مسئولیت‌های تضامنی و كیفری؛ ورشكستگی تجار و شركت‌های تجارتی و نحوه تصفیه اموال و دارائی تاجر ورشكسته و وظایف مدیران تصفیه و سازمان امور تصفیه و قرارداد ارفاقی و خاتمه ورشكستگی سنجش دیگری از مباحث مربوط به آن است.

سرفصل های برنامه آموزشی:

     - نگاه اجمالی به حقوق کسب و کار (حقوق تجارت)
     - الگوهای حقوقی سازمان و کسب و کار
     - تاجر
     - سازمان های کسب و کاری متشکل از دو یا چند شخص
     - مشارکت ها
     - شرکت ها (مقررات امری و تکمیلی)
     - شرکت تضامنی
     - شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی
     - شرکت مسوولیت محدود
     - شرکت نسبی
     - شرکت سهامی خاص
     - شرکت سهامی عام
     - شرکت های تعاونی
     - گروه های کسب و کار
     - اسناد تجاری
     - انواع قرارداد و قرارداد فروش
     - نام شرکت
     - اختیار نمایندگی
     - مشخصات ثبتی
     - حقوق ورشکستگی

مشارکت در این برنامه آموزشی به افراد و گروه های زیر توصیه می شود:
    - مدیران و کارشناسان شركت ها
    - كارآفرينان و صاحبان كسب و كارهاي نوپا
    - دانشجويان و فارغ التحصيلان سطوح مختلف رشته هاي فني، مهندسي، مالي، مديريت و ...
    - مشاوران و كارشناسان کسب و کار، مشاوران حقوقي، کارشناسان ثبت شرکت ها

ساختار کارگاه آموزشی:

        زمان بندی: 8 ساعت در 1 جلسه  (از ساعت 9 الی 17)
        سرمایه گذاری (هر نفر): 220 هزار تومان (شهريه اين برنامه با تخفيف ويژه كارآفرينان از طرف مركز توسعه و آموزش فصل و موسسه حقوقي فرصت قيمت گذاري شده است.)
       زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

دکتر عرفان لاجوردیآشنایی با طراح و مدرس برنامه آموزشی

دکتر عرفان لاجوردی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، دارای مدرک دکتری حقوق بین­ الملل از دانشگاه علامه طباطبایی و مدرک PMP از مؤسسه مدیریت پروژه ایالات متحده آمریکاست. وی فعالیت خود را در زمینه قراردادهای تجاری-صنعتی و بطور خاص، صنعت نفت و گاز از سال 1382 آغاز کرد و از سال 1386 عهده دار سمت معاونت امور حقوقی و قراردادهای پیمانکاران صنایع مختلف می باشد. دکتر لاجوردی در حال حاضر در دانشگاه علامه طباطبایی و موسسه آموزش عالی بیمه اِکو مشغول به تدریس است. وی با سابقه مدیریت بیش از 15 میلیارد دلار قرارداد در طول چندین سال گذشته، یکی از مشاوران قراردادی متخصص کشور می باشد.

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.