خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

ConstructionClaim.pngمدیریت ادعا شامل کلیه فعالیت هایی است که به جهت هدایت ادعاها  و یا دفاع و مقــابله در برابر دعـــاوی مطروحه (Cross Claim) انجام می پذیرد تا درخواستهای طرفین قرارداد برای تثبیت حقی که مورد انکار یا تجاوز واقع شده است، سازماندهی شده و شرايط قراردادي برای جلوگیری از ضرر و زیان  و یا جبران خسارات مالی و زماني محقق گردد. قطعا نگاهی تک بعدی به مسایل صرفاً حقوقی پیمان، بدون در نظر گرفتن موارد فنی و اجرایی آن، مدیریت دعاوی مطروحه در پروژه ها را دچار خلل نموده و چارچوب ادعاهای مذکور را متزلزل می سازد. زیرا مهمترین نکته در انجام مذاکرات مرتبط با طرح یا دفاع از ادعا، در نظر گرفتن  سلایق و نوع نگاه طرف مقابل دعوی به موضوع مورد ادعاست. بنابراین نحوه طرح ادعا و یا دفاع از آن حتی در یک موضوع مشترک، با فردی حقوقی و شخصی که نگاهی صرفاً فنی و اجرایی به پروژه دارد بسیار متفاوت خواهد بود.
از این رو در كارگاه 8 ساعته مدیریت ادعا در پروژه های ساخت سعی می شود  با تدقیق در فرآیندهای چهارگانه مدیریت ادعا و بومی سازی آنها، به ارائه نگاهی عمیق‏تر به مسائل فنی و حقوقی پیمان (توأمان)، تجزیه و تحلیــل نمونه هایی از دعاوی پیش آمده درپروژه ها و روش های مدیریت آنها، پرداخته شود.

سرفصل های این کارگاه آموزشی که در 8 ساعت ارائه می گردند، به شرح ذیل می باشند:
  -  شرح مبانی حقوقی پیمان شامل :
      -  تعریف اقسام عقود
      -  منشأ پیدایش قراردادها
      -  تعریف جایگاه  قراردادهای پیمانکاری در حقوق ایران
      -  حقوق تعهدات و مسئولیتهای  قراردادی
      -  تشریح الزامات قراردادی
      -  تشریح مبانی الزامات خارج از قرارداد
      -  شروط باطل و تاثیر آنها در قراردادها
  -  تعریف ادعا  و دسته بندی انواع آن شامل :
      -  ادعاهاي مربوط به محدوده و شرايط كار
      -  ادعاهاي زماني
      -  ادعاهاي كيفي
      -  ادعاهاي هزينه اي (مالی )
  -  تشریح روش های مدیریت ادعا درکنار نمونه هایی از شرایط پیش آمده در پروژه ها بر اساس فرایند های تعریف شده در  الحاقیه ساخت (Construction Extension) استاندارد PMBOK شامل:
      -  روش های شناسایی و تبیین منابع پیش نیاز جهت امکان سنجیِ طرح و یا دفاع از ادعاها
      -  روش های مستدل و عملی  برای کمی سازی ادعاها
      -  روش های عملی برای  پیشگیری از ادعاها
      -  روش های مستند جهت یافتن راه‌حل  و يا توافق در ادعاها
  -  تعیین خسارت :
- تشریح روش های تعیین خسارت ناشی از نقض تعهدات قراردادی

Claimbook.pngاهداف کارگاه آموزشی
  - آشنایی با تقسیم بندی انواع ادعاها
  - تشریح روشهای مستند و مستدل مدیریت ادعاهای مطروحه
  - تبیین پتانسیل های بروز ادعا و نکات کلیدی جهت شفاف سازی و انجام پیش بینی های لازم در قراردادها، در راستای جلوگیری و یا به حداقل رساندن اختلافات که در نهایت به انجام موفق پروژه بیــانجــامد.

مشارکت در این برنامه آموزشی به افراد و گروه های زیر توصیه می شود:
    - مدیران و کارشناسان حقوقی، قراردادی و ادعا در پروژه های ساخت
    - مدیران و کارشناسان قراردادها، تدارکات و تامین تجهیزات در پروژه های ساخت
    - مديران ارشد واحدهاي مالي، حسابداري و حسابرسي در سازمان های متمرکز بر پروژه های ساخت
    - مشاوران حقوقي و كارشناسان قراردادهاي صنعتي، تجاري و خدماتي متمرکز بر پروژه های ساخت
    - علاقه مندان به كسب درآمد از طريق ارائه خدمات مديريت ادعا

ساختار کارگاه آموزشی:
        زمان بندی: 8 ساعت در 1 جلسه  (از ساعت 9 الی 17)
        سرمایه گذاری (هر نفر): 320 هزار تومان
       زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

 

MrAmerinia.pngآشنایی با طراح و مدرس برنامه آموزشی
مهندس مرتضی آمری نیا دارای مدرک کارشناسی عمران با سابقه بیش از 15 سال در تهیه و تنظیم قراردادها و مدیریت ادعاهای قراردادی در حوزه پروژه های ساخت و صنایع پتروشیمی، نیرو، آب و فاضلاب و حمل ونقل و مولف کتاب قرارداد و مدیریت ادعا (شرحی بر پرسش و پاسخ های امور پیمانکاری) می باشد. حوزه های تخصصی وی را مباحث کلیدی ای مانند تنظیم انواع قراردادها، مدیریت ادعاهای قراردادی، فنی، زمانی و مالی، طراحی ادعا در قراردادها، دفاع از ادعاهای قراردادی و دفاع در مقابل ادعا تشکیل می دهند. فعالیت به عنوان مدیر و مشاور ارشد سازمان های کارفرمایی و پیمانکاری دولتی و خصوصی در حوزه مدیریت قراردادها و ادعاها در کنار طراحی و برگزاری کارگاه های آموزشی مدیریت ادعا و تنظیم قرارداد؛ وی را به یکی از گزینه های معتبر در حوزه های توانمندسازی سازمان و نیروی انسانی در حوزه های Contract Management و Claim Management تبدیل نموده است. مهندس آمری نیا عضو انجمن مهندسی عمران ایران و انجمن مدیریت پروژه ایران می باشد و تا کنون در مذاکرات قراردادی چندین پروژه بزرگ کشور مشارکت داشته اند. از جمله پروژه هایی که مهندس آمری نیا در آن ها عهده دار امور مدیریت ادعا بوده اند، می توان به پروژه های ساخت اسكله و تسهيلات پشتيباني نفت خزر، ساخت نيروگاه سيكل تركيبي نكا، ابنیه و تاسیسات بندری اداره كل بنادر و دريانوردي استان گيلان، ساخت تصفيه خانه فاضلاب كرمان، ایستگاه قطار شهری بینالود و مونوریل کرمانشاه اشاره نمود. مهندس آمری نیا از اعضای فعال کمیته حل اختلاف انجمن صنفی شرکت های صنعت آب و فاضلاب نیز می باشد.

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.