خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

آنچه مدیران کسب وکار و کارآفرینان از مسائل حقوقی باید بدانند!لازم است کارآفرین در تصمیم گیری های حقوقی خود در ارتباط با عقد قرارداد با اشخاص ثالث، ثبت و تاسیس شخصیت حقوقی، مسائل و موضوعات مربوط به چک، بیمه و مالیات و مهم از همه مالکیت معنوی مانند حق الامتیاز، علامت تجاری، حق اثر، اسرار تجاری، دقت عمل بیشتری به خرج دهد و ترجیحا از مشاوران حقوقی استفاده نماید. متاسفانه مسائل حقوقی که کارآفرینان در معرض آن ها هستند؛ عموماً آنچنان که باید و شاید مورد پیش بینی و پیشگیری قرار نمی گیرد و نوعی تفکر نادرست و رایج "تا مریض نشم، دکتر نمی رم!" به این حوزه سرایت می کند. غافل از آنکه در این حوزه ابتلا به یک مشکل حقوقی ناشی از عدم آگاهی کارآفرین از قوانین و مقررات حقوقی، می تواند کسب و کار تازه تاسیس و نوپای وی را تا مرز انحلال و نابودی کامل و ضرر و زیان های غیرقابل جبران پیش ببرد. از طرف دیگر متاسفانه تمامی طرف هایی که با یک کارآفرین وارد قرارداد و تعامل می شوند، آنچنان پایبند اخلاقیات کسب و کار نبوده و گاها با غرض و نیت قبلی و با هدف دست یافتن به دستاوردهای فکری و حقوق معنوی اختراع یا نوآوری وی وارد یک تعامل تجاری و نهایتا عقد قرارداد با وی می شوند! قراردادی طراحی شده برای پیروزی شخص ثالث در مقابل کارآفرین و خارج کردن دستاوردهای ناشی از خلاقیت و نوآوری وی در مدل و محصول کسب و کار.
بر همین موسسه توسعه و آموزش فصل به عنوان حامی آموزشی کارآفرینان، در کنار برنامه های آموزشی موفقی چون کارگاه تدوین طرح کسب و کار، کارگاه از ایده تا درآمد (خلاقیت در مدل های کسب و کار) و رویدادهایی از این دست؛ اقدام به طراحی و برگزاری دوره ویژه ای تحت عنوان حقوق کارآفرینی و توسعه کسب و کار در 16 ساعت نموده است. مشارکت در این برنامه آموزشی به کارآفرینان، مدیران کسب و کارهای نوپا، مراکز رشد، پارک های علم و فناوری، خوشه های صنعتی، دانشگاه ها و حامیان مالی کارآفرینی توصیه می شود.

سرفصل های برنامه آموزشی:

مهمترین مسائلی که در این برنامه آموزشی 16 ساعته مورد بحث و بررسی قرار می گیرند عبارتند از:

     - آنچه مدیران کسب وکار و کارآفرینان از مسائل حقوقی باید بدانند!
     - چگونه قرارداد بنویسیم تا حقوقمان از بین نرود؟!
     - چه کنیم تا پایمان به دادگستری باز نشود؟!
     - برای کسب وکارمان چگونه شرکتی تاسیس نماییم؟!
     - برای توسعه کسب و کارمان از چه روش های حقوقی استفاده نماییم؟!
     - چک چه وقت کیفری می شود؟!
     - چگونه جریمه، دیرکرد و خسارت بگیریم؟!
     - برای مطالعه حق و حقوقمان به کجا مراجعه نماییم؟!

اگر يك ايده بزرگ براي راه اندازي يك كسب و كار پردرآمد داريد؟ دست نگهداريد! بيش از 50 درصد شركت هاي نوپا در دنياي كسب و كار به علت ندانم كاري هاي حقوقي متوليان شركت به ورطه نابودي كشيده مي شوند. شايد اين براي شما كافي نباشد و مسائل حقوقي و قراردادي را پيش و پا افتاده و ساده مي شماريد! از خودتان بپرسيد كه به چه ميزان در خصوص عقد قرارداد اجاره دفتر كار، فروش محصولات و خدمات، تفاوت شركت تعاوني با سهامي خاص، مسئوليت هاي عقد قرارداد و عدم ايفاي تعهدات خود و نحوه مذاكره با شركاي بالقوه اطلاع و تسلط داريد؟ در اين برنامه آموزشي كه بر اساس نيازهاي واقعي كارآفرينان و مديران كسب و كارهاي كوچك و متوسط طراحي شده است، بر اساس مسايل و موضوعات حقوقي فضاي كسب و كار و قوانين ايران، خود را در برابر ندانم كارهاي حقوقي ايمن خواهيد كرد.

مشارکت در این برنامه آموزشی به افراد و گروه های زیر توصیه می شود:
    - مدیران و کارشناسان شركت ها
    - كارآفرينان و صاحبان كسب و كارهاي نوپا
    - دانشجويان و فارغ التحصيلان سطوح مختلف رشته هاي فني، مهندسي، مالي، مديريت و ...
    - مشاوران و كارشناسان حقوقي
    - پارک های فناوری، مراکز رشد و خوشه های صنعتی
    - دانشگاه های فناوری محور

ساختار کارگاه آموزشی:

        زمان بندی: 16 ساعت در 2 جلسه  (از ساعت 9 الی 17)
        سرمایه گذاری (هر نفر): 450 هزار تومان
       زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

 
drmanshadi.pngآشنایی با طراح، سخنران و مرّبی برنامه آموزشی
دکتر مسعود منشدی وکیل پایه یک دادگستری، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، عضو پیوسته انجمن علمی بازرگانی ایران، ﻋﻀﻮ ﻫﯿﺄﺕ ﻋﻠﻤﯽ ﻣﺮﮐﺰ ﺁﻣﻮﺯش ﻭﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﺻﻨﻌﺘﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ، مشاور حقوقی و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، عضو انجمن مشاوران مديريت ايران، مدير عامل موسسه حقوقي سيماي وكيل ايرانيان، ﻣﺸﺎﻭﺭﺣﻘﻮﻗﯽ ﭘﺎﺭﮎ ﻋﻠﻤ ﻭ ﻓﻨﺎﻭﺭﯼ ﺍﻟﺒﺮﺯ، ﻣﺸﺎﻭﺭ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﭘﮋﻭﻫﺸﮑﺪﻩ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﺎﯾﻊ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ، صاحب امتياز و مدير مسئول ماهنامه بين المللي حقوق می باشد. دکتر منشدی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت حقوقي و قضایي به عنوان یکی از صاحبنظران و پیشتازان توسعه رویکردهای کاربردی و نوآرانه به رشته حقوق و حوزه های میان رشته ای شناخته می شود.

 

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.