خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

fidicawareness.pngفدراسیون بین المللی مهندسان مشاور یا به اختصار فیدیک نهادی بین المللی است که نام آن برای بسیاری از مهندسان و مدیران تداعی کننده مفاهیمی چون قراردادهای پیمانکاری و شرایط حقوقی می باشد. امّا اهداف، ساختار و رسالت واقعی این نهاد بین المللی چیست و آشنایی با فعالیت ها و استانداردهای فیدیک چگونه می تواند در توسعه مسیر شغلی و حرفه ای فعالان حوزه صنعت پیمانکاری و مشاوره موثر باشد؟ متاسفانه علیرغم قدمت نسبی فیدیک در صنعت ساخت کشور، هنوز هم در میان اهالی فن؛ تعریف و چارچوب صحیحی از اهداف، رسالت و ارکان این سازمان، انواع موافقت نامه ها (Agreements) و قراردادهایش (Contracts) وجود ندارد. بر همین اساس و با در نظر گرفتن اهمیت روز افزون استانداردهای فیدیک در تحولات آتی و فرصت های پیش روی بنگاه های اقتصادی کشور، موسسه توسعه و آموزش فصل با همکاری متخصصین بنام و شناخته شده این حوزه، کارگاه فشرده فیدیک را برگزار می نماید.

سرفصل های برنامه آموزشی:
در این کارگاه آموزشی که در 16 ساعت برگزار می گردد، فراگیران با سازمان، فرم هاي نمونه موافقت نامه، و فرم هاي نمونه قراردادهای فدراسیون بین المللی مهندسان مشاور (فیدیک) و کلیات این نوع استانداردهاي قراردادي آشنا خواهند شد. مشارکت در این کارگاه آموزشی، فرصتی مناسب جهت سازمان دهی شیوه های عملیاتی و رویکردهای راهبردی سازمان ها در حوزه قراردادهای کلان صنعت ساخت می باشد. این برنامه آموزشی آشنایی مهندسان، مدیران ارشد، مدیران پروژه و  کارشناسان و مدیران حقوقی-قراردادي، کارشناسان پیمان و رسیدگی در شرکت های مهندسی ساخت پروژه محور، وکلا،مشاوران حقوقی و داوران با سازمان و نمونه موافقت نامه ها و قرارداد هاي فیدیک را هدف قرار داده است.
پس از شرکت در این کارگاه آمزوشی، شرکت کنندگان خواهند توانست با ساختار سازمان این فدراسیون و همچنین وجوه افتراق و اقتران نمونه هاي قراردادي بین المللی فیدیک آشنا شده و در انتخاب و استفاده از این مدل هاي قراردادي، به درستی تصمیم گیري نمایند. سرفصل های این برنامه آموزشی به شرح ذیل می باشد:
    - مرور کلی بر فیدیک و سازمان آن
    - بررسی نمونه هاي موافقت نامه اي فیدیک
    - بررسی نمونه هاي قراردادي فیدیک

در طی اجراي دوره، از مثال هاي متعدد عملی نیز بهره گیري خواهد شد. همچنین در این کارگاه آموزشی دو آزمون شامل پیش آزمون (ابتدای برنامه) و پس آزمون (انتهای برنامه) برگزار می گردد. به این ترتیب میزان اثربخشی آموزش در طی برنامه به طور نسبی سنجیده می شود. در حین اجراي دوره با استفاده از تجربیات عملی فراگیران، مباحثات تعاملی برگزار خواهد شد.

ساختار برنامه آموزشی:

        زمان بندی: 16 ساعت در 2 جلسه  (از ساعت 9 الی 17)
        سرمایه گذاری (هر نفر): 480 هزار تومان
      زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

برای آشنایی بیشتر با فیدیک و قراردادهای استاندارد آن می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

آشنایی با طراح، سخنران و مرّبی برنامه آموزشی:
دکتر جواد حدادجواد حداد، دکترای تکنولوژی مهندسی و کارشناسی ارشد در رشته های حقوق بین الملل و مدیریت مهندسی می باشد. نامبرده یکی از متخصصان شناخته شده مشاوره و ظرفیت سازی در حوزه های مدیریت ادعاهای قراردادی، حل و فصل اختلافات در قرادادهای عمرانی و صنعتی داخلی و بین المللی، مذاکرات قراردادی، مستند سازی پروژه ها، مدیریت استراتژیک، و توسعه بین المللی کسب و کار به شمار می آید. با عنوان مهندس پایه یک عمران، دکتر حداد سابقه 8 سال عضویت در کمیته ظرفیت سازی فدراسیون بین المللی مهندسان مشاور (FIDIC)، همچنین عضویت در انجمن حقوق ساخت انگلستان (SCL-UK)، بنیاد بین المللی هیئت های حل اختلاف (DRBF)، انجمن مهندسان عمران آمریکا  (ASCE)، و انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران (ISCE)  را داشته و تا کنون بیش از 40 عنوان مقاله و سخنرانی ملی و بین المللی در حوزه های مدیریت، مدیریت پروژه و قراردادهای بین المللی، تالیف و ترجمه چهار عنوان کتاب و مشاوره چندین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری را نیز در کارنامه سوابق خود ثبت نموده است. تدریس در دوره های کوتاه مدت تخصصی و دروس دانشگاهی در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه های اصول و مبانی پیمان و مدیریت قراردادهای بین المللی عمرانی و صنعتی، ابعاد فنی و حقوقی استانداردهای قراردادهای FIDIC، سیستم های پیشرفته اجرای پروژه، مذاکرات بین المللی، توسعه کسب و کار و مهارت های مدیریتی، وی را به یکی از گزینه های آموزشی مورد پذیرش سازمان های دولتی و خصوصی مطرح کشور تبدیل نموده است.

 

دکتر عرفان لاجوردیآشنایی با طراح و مدرس برنامه آموزشی
دکتر «سید عرفان لاجوردی» وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، دارای مدرک دکتری حقوق بین­ الملل از دانشگاه علامه طباطبایی و مدرک PMP از مؤسسه مدیریت پروژه ایالات متحده آمریکاست. وی فعالیت خود را در زمینه قراردادهای تجاری-صنعتی و بطور خاص، صنعت نفت و گاز از سال 1382 آغاز کرد و از سال 1386 عهده دار سمت معاونت امور حقوقی و قراردادهای پیمانکاران صنایع مختلف می باشد. دکتر لاجوردی در حال حاضر در دانشگاه علامه طباطبایی و موسسه آموزش عالی بیمه اِکو مشغول به تدریس است. وی با سابقه مدیریت بیش از 15 میلیارد دلار قرارداد در طول چندین سال گذشته، یکی از مشاوران قراردادی متخصص کشور می باشد.

امکان برگزاری این دوره در نسخه های 8 ساعته و 24 ساعته و یا به صورت خاص با تمرکز بر یک یا چند استاندارد مشخص فیدیک در قالب دوره درون سازمانی مقدور می باشد. سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه و دوره های اختصاصی استانداردهای قراردادی فیدیک می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی کارگاه بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند. در صورت تمایل امکان طراحی دوره های ترکیبی و یا متمرکز بر سایر استانداردهای فیدیک موجود می باشد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.