خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

جهت بیشینه سازی توانمندی افراد در حوزه مدیریت قراردادها؛ تمرکز بر فرم های استاندارد قراردادی و بکارگیری مفاهیم و آموزه های مرتبط به صورت عملی حائز اهمیت بالایی می باشد. با در نظر گرفتن اهمیت استانداردهای فیدیک در فضای کسب و کارهای پروژه محور، موسسه توسعه و آموزش فصل نگاه ویژه ای را به مجموعه رهنمودهای این مرجع بین المللی اتخاذ نموده است.

موسسه فصل از سال 1390 کارگاه های آموزشی ویژه ای را بر اساس کتاب های نقره ای، کتاب قرمز، کتاب زرد و کتاب طلایی فیدیک طراحی نموده است. کتاب نقره ای فیدیک متمرکز بر قراردادهای کلید در دست، کتاب طلایی متمرکز بر قراردادهای طراحی، ساخت و بهره برداری و کتاب قرمز متمرکز بر قراردادهای ساخت (بر اساس طراحی ارائه شده توسط کارفرما) و کتاب زرد متمرکز بر قراردادهای طرح و ساخت می باشد.

در این کارگاه های آموزشی تمرکز مربی و مدرس بر آشنا نمودن شرکت کنندگان با کلیه مفاهیم و مفاد کتاب های قرمز، نقره ای و طلایی می باشد. در طول کارگاه ها بر اساس سرفصل های هر کتاب، مفاهیم اولیه مورد نظر، ساز و کار قراردادهای بین المللی فیدیک، ارکان و اجزای تفصیلی هر قرارداد و موضوعات حقوقی مرتبط با بندهای هر قرارداد بحث و بررسی خواهند شد.

EPCBook.png DBOBook.png ConstBook.png  P&DBBook.png

کارگاه تخصصی قراردادهای EPC و Turnkey بر اساس کتاب نقره ای فیدیک
در طول این کارگاه آموزشی (بین 8 تا 16 ساعت بر اساس نیازهای کارفرما)، شرايط عمومي و خصوصی پیمان های EPC و کليد در دست بین المللی مورد بحث و بررسی قرار می گیرند و بر پایه مهارت های عمومی تجزیه و تحلیل قراردادها، شرکت کنندگان به تسلط کافی در خصوص این تیپ از قراردادهای بین المللی دست می یابند. مرّبی کارگاه نیز علاوه بر نظارت بر عملکرد تیم و انفرادی شرکت کنندگان، به هدایت و مشاوره به آنان در طول کارگاه پرداخته و مهارت های آنان در بازخوانی و مدیریت ساختار قراردادهای کتاب نقره ای را تقویت می نماید. شهریه مشارکت در رویدادهای آموزشی عمومی 8 ساعته (دوره پایه) متمرکز بر این کتاب 430 هزار تومان است.

کارگاه تخصصی قراردادهای Design، Build و Operate بر اساس کتاب طلایی فیدیک
در طول این کارگاه آموزشی (بین 8 تا 16 ساعت بر اساس نیازهای کارفرما)، شرايط عمومي و خصوصی پیمان های طراحی، ساخت و بهره برداری بین المللی مورد بحث و بررسی قرار می گیرند و بر پایه مهارت های عمومی تجزیه و تحلیل قراردادها، شرکت کنندگان به تسلط کافی در خصوص این تیپ از قراردادهای بین المللی دست می یابند. مرّبی کارگاه نیز علاوه بر نظارت بر عملکرد تیم و انفرادی شرکت کنندگان، به هدایت و مشاوره به آنان در طول کارگاه پرداخته و مهارت های آنان در بازخوانی و مدیریت ساختار قراردادهای کتاب طلایی را تقویت می نماید. شهریه مشارکت در رویدادهای آموزشی عمومی 8 ساعته (دوره پایه) متمرکز بر این کتاب 430 هزار تومان است.


کارگاه تخصصی قراردادهای Construction بر اساس کتاب قرمز فیدیک
در طول این کارگاه آموزشی (بین 8 تا 16 ساعت بر اساس نیازهای کارفرما)، شرايط عمومي و خصوصی پیمان ساخت و احداث مورد بحث و بررسی قرار می گیرند و بر پایه مهارت های عمومی تجزیه و تحلیل قراردادها، شرکت کنندگان به تسلط کافی در خصوص این تیپ از قراردادهای بین المللی دست می یابند. مرّبی کارگاه نیز علاوه بر نظارت بر عملکرد تیم و انفرادی شرکت کنندگان، به هدایت و مشاوره به آنان در طول کارگاه پرداخته و مهارت های آنان در بازخوانی و مدیریت ساختار قراردادهای کتاب قرمز را تقویت می نماید. شهریه مشارکت در رویدادهای آموزشی عمومی 8 ساعته (دوره پایه) متمرکز بر این کتاب 430 هزار تومان است.

کارگاه تخصصی قراردادهای طرح و ساخت بر اساس کتاب زرد فیدیک (P&DB)
در طول این کارگاه آموزشی (بین 8 تا 16 ساعت بر اساس نیازهای کارفرما)، علاوه بر آشنایی با راهبردهای انتخاب قرارداد پروژه های بین المللی پیمانکاری، مرور فصل به فصل قرارداد طرح و ساخت فیدیک (ویرایش سال 1999) و تشریح مراتب فنی/حقوقی/قراردادی این مدل قراردادی مورد بحث و بررسی قرار می گیرند. و بر پایه مهارت های عمومی تجزیه و تحلیل قراردادها، شرکت کنندگان به تسلط کافی در خصوص این تیپ از قراردادهای بین المللی دست می یابند. مرّبی کارگاه نیز علاوه بر نظارت بر عملکرد تیم و انفرادی شرکت کنندگان، به هدایت و مشاوره به آنان در طول کارگاه پرداخته و مهارت های آنان در بازخوانی و مدیریت ساختار قراردادهای کتاب زرد را تقویت می نماید. شهریه مشارکت در رویدادهای آموزشی عمومی 8 ساعته (دوره پایه) متمرکز بر این کتاب 430 هزار تومان است.

 

FIDIC-EPC.png FIDIC-DBO.png
FIDIC-P&DB.png FIDIC-CONST.png

برای آشنایی بیشتر با فیدیک و قراردادهای استاندارد آن می توانید این مقاله را مطالعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه مشارکت در این کارگاه با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرید.

آشنایی با طراح، سخنران و مرّبی برنامه آموزشی

Drlajevardi.JPGدکتر «سید عرفان لاجوردی» وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، دارای مدرک دکتری حقوق بین­ الملل از دانشگاه علامه طباطبایی و مدرک ®PMP از مؤسسه مدیریت پروژه آمریکاست. وی فعالیت خود را در زمینه قراردادهای تجاری-صنعتی و بطور خاص، صنعت نفت و گاز از سال 1382 آغاز کرد و از سال 1386 عهده دار سمت معاونت امور حقوقی و قراردادهای پیمانکاران صنایع مختلف می باشد. دکتر لاجوردی در حال حاضر در دانشگاه علامه طباطبایی و موسسه آموزش عالی بیمه اِکو مشغول به تدریس است. وی با سابقه مدیریت بیش از 15 میلیارد دلار قرارداد در طول چندین سال گذشته، یکی از مشاوران قراردادی متخصص کشور می باشد.

 

آشنایی با طراح، سخنران و مرّبی برنامه آموزشی:
دکتر جواد حدادجواد حداد، دکترای تکنولوژی مهندسی و کارشناسی ارشد در رشته های حقوق بین الملل و مدیریت مهندسی می باشد. نامبرده یکی از متخصصان شناخته شده مشاوره و ظرفیت سازی در حوزه های مدیریت ادعاهای قراردادی، حل و فصل اختلافات در قرادادهای عمرانی و صنعتی داخلی و بین المللی، مذاکرات قراردادی، مستند سازی پروژه ها، مدیریت استراتژیک، و توسعه بین المللی کسب و کار به شمار می آید. با عنوان مهندس پایه یک عمران، دکتر حداد سابقه 8 سال عضویت در کمیته ظرفیت سازی فدراسیون بین المللی مهندسان مشاور (FIDIC)، همچنین عضویت در انجمن حقوق ساخت انگلستان (SCL-UK)، بنیاد بین المللی هیئت های حل اختلاف (DRBF)، انجمن مهندسان عمران آمریکا  (ASCE)، و انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران (ISCE)  را داشته و تا کنون بیش از 40 عنوان مقاله و سخنرانی ملی و بین المللی در حوزه های مدیریت، مدیریت پروژه و قراردادهای بین المللی، تالیف و ترجمه چهار عنوان کتاب و مشاوره چندین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری را نیز در کارنامه سوابق خود ثبت نموده است. تدریس در دوره های کوتاه مدت تخصصی و دروس دانشگاهی در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه های اصول و مبانی پیمان و مدیریت قراردادهای بین المللی عمرانی و صنعتی، ابعاد فنی و حقوقی استانداردهای قراردادهای FIDIC، سیستم های پیشرفته اجرای پروژه، مذاکرات بین المللی، توسعه کسب و کار و مهارت های مدیریتی، وی را به یکی از گزینه های آموزشی مورد پذیرش سازمان های دولتی و خصوصی مطرح کشور تبدیل نموده است.

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه و دوره های اختصاصی سایر استانداردهای قراردادی فیدیک می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی کارگاه بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند. در صورت تمایل امکان طراحی دوره های ترکیبی و یا متمرکز بر سایر استانداردهای فیدیک موجود می باشد.

گزیده ای از تصاویر رویدادهای مرتبط برگزار شده (جهت مشاهده تصاویر کلیک کنید):

 

 کارگاه تخصصی قراردادهای EPC/Turnkey بر اساس FIDIC در 8 ساعت، 11 آذر 1393

 Could not open a directory stream for /home/seasontd/domains/seasontd.ir/public_html/old/images/events/FIDSBAzar93/

 

 کارگاه تخصصی قراردادهای EPC بر اساس FIDIC در 8 ساعت، 6 دی 1391

Could not open a directory stream for /home/seasontd/domains/seasontd.ir/public_html/old/images/events/CSMEDec2012/

 

 

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.