خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

moneylaundry.pngپول شویی، که برگرفته از واژه انگلیسی "Money Laundering" می باشد، به معنای گردش پول حاصل از فعالیت های غیرقانونی (مانند قاچاق، سرقت، معامله های خارج از چهارچوب قانون و ...) در بنگاه ها و مشاغل قانونی طی چرخه اي از فعاليت ها و‌ با گذر از مراحلی بوده که نتیجه این فرآیندها بظاهر قانونی شدن پول اوّلیه یا باصطلاح "شسته شدن پول" می باشد. با توجه به ماهیت پولشویی، این فرآیند از نظر قوانین بین المللی و جمهوری اسلامی ایران جرم به حساب آمده و جهت مبارزه با آن آئین نامه ها، دستورالعمل ها و بخشنامه هایی تنظیم گشته تا از وقوع این جرم در موسسات مالی پیشگیری نموده و یا در صورت وقوع، متخلفان شناسایی شده و وضعیت آن ها توسط مراجع قضایی پیگیری گردد.

موسسه توسعه و آموزش فصل با در نظر گرفتن نیاز سازمان های فعال در حوزه های بازار سرمایه و سرمایه گذاری، بانک ها و موسسات پولی و مالی؛ برنامه آموزشی جدیدی را با محوریت مقررات بین المللی و داخلی در زمینه مبارزه با پولشویی تدوین نموده است که ضمن بررسی نمونه های عینی و آثار ناشی از این فعالیت غیرقانونی، ابعاد مختلف آیین نامه های مبارزه با پولشویی در سطح کشور، اتحادیه اروپا و سایر کشورهای جهان را موشکافی می نماید. دراین برنامه آموزشی تصویر کاملی از مفهوم، ماهیت، علت ها و پیامدهای پول شویی ونیز راهکارهای مقابله، شناسایی و گزارش فعالیت های مشکوک ونهایت الگوهای قانونی کاربردی برای اقتصاد ایران توسط یکی از وکلا و مشاوران حقوق شناخته شده کشور ارائه می گردد.

سرفصل های برنامه آموزشی:
این برنامه آموزشی که در 8 ساعت برگزار می گردد و قوانین، آئین نامه ها، دستورالعمل ها و بخشنامه های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بین المللی در رابطه با مبارزه با پولشویی را در بر می گیرد شامل سرفصل های ذیل می باشد:

    - تعاریف، مفاهیم و گونه های پول شویی
    - فرایند و آثار پول شویی
    - روش های پول شویی
    - شناسایی وگزارش دهی و فعالیت های مشکوک
    - راه های پیشگیری ومقابله با پول شویی
    - اقدامات بین المللی علیه پول شویی
 
   - حقوق مبارزه با پول­شویی در ایران

           - قانون مبارزه با پول­شویی
           - آئین ­نامه اجرایی مبارزه با پول­شویی

در صورت تمایل کارفرما و حسب صنعت و نوع فعالیت، امکان ارائه مطالب تکمیلی در حوزه تروریسم و پولشویی (شامل سياست ها و هماهنگي ها در زمينه مبارزه با تامين مالي تروريسم؛ تامين مالي تروريسم و تامين مالي براي اشاعه سلاح هاي كشتار جمعي) موجود می باشد.


مشارکت در این برنامه آموزشی به افراد و گروه های زیر توصیه می شود:

    - مدیران عامل سازمان های دولتی و خصوصی
    - مدیران و کارشناسان بانک ها و موسسات پولی و مالی
    - مدیران و کارشناسان شرکت های سرمایه گذاری و بورسی
    - مدیران و کارشناسان ادارات مالی، حسابداری، حسابرسی، ممیزی، حقوقی و قراردادی
    - مدیران و کارشناسان قراردادها، تدارکات و تامین تجهیزات در پروژه ها

ساختار برنامه آموزشی:

        زمان بندی: 8 ساعت در 1 جلسه  (از ساعت 9 الی 17)
        سرمایه گذاری (هر نفر): 290 هزار تومان
       زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

 drmanshadi.pngآشنایی با طراح، سخنران و مرّبی برنامه آموزشی
دکتر مسعود منشدی وکیل پایه یک دادگستری، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، عضو پیوسته انجمن علمی بازرگانی ایران، ﻋﻀﻮ ﻫﯿﺄﺕ ﻋﻠﻤﯽ ﻣﺮﮐﺰ ﺁﻣﻮﺯش ﻭﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﺻﻨﻌﺘﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ، مشاور حقوقی و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، عضو انجمن مشاوران مديريت ايران، مدير عامل موسسه حقوقي سيماي وكيل ايرانيان، ﻣﺸﺎﻭﺭﺣﻘﻮﻗﯽ ﭘﺎﺭﮎ ﻋﻠﻤ ﻭ ﻓﻨﺎﻭﺭﯼ ﺍﻟﺒﺮﺯ، ﻣﺸﺎﻭﺭ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﭘﮋﻭﻫﺸﮑﺪﻩ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﺎﯾﻊ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ، عضو سازمان بین المللی ITIC (هیات علمی جهانی)، صاحب امتياز و مدير مسئول ماهنامه بين المللي حقوق می باشد. دکتر منشدی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت حقوقي و قضایي به عنوان یکی از صاحبنظران و پیشتازان توسعه رویکردهای کاربردی و نوآرانه به رشته حقوق و حوزه های میان رشته ای شناخته می شود.

 سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند. موسسه توسعه و آموزش فصل آمادگي ارائه خدمات ويژه سازماني مبارزه با پولشويي را دارد.

نظرات  

 
#4 مالك حمادي در تاریخ: دوشنبه 05 مرداد 1394 ، ساعت 04:05 ق ظ
باسلام وخسته نباشيد
بندهمسول پولشويي هستم ممنون ميشم اگر دوره آموزشي پولشويي روزودتر برگذار بكنيد يعني زودتر از تاريخي كه اعلام كردين11/6/94
باتشكر
 
 
#3 سمیرا صارمی در تاریخ: یکشنبه 04 مرداد 1394 ، ساعت 08:05 ق ظ
با سلام...در خواست دوره کارگاهی مبارزه باپولشویی دارم
 
 
#2 سمیرا صارمی در تاریخ: یکشنبه 04 مرداد 1394 ، ساعت 08:05 ق ظ
دوره پولشویی میخام شرکت کنم لطفا اطلاع دهید
 
 
#1 رحيم محمدي در تاریخ: یکشنبه 17 خرداد 1394 ، ساعت 09:03 ق ظ
اگه دوره اموزشي داشتين به من هم خبر بدين ممنون ميشم.مسئول مبارزه با پولشويي يك شركت هستم
 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.