خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

مناقصه فرآيندي است رقابتي براي تامين كيفيت مورد نظر كه در آن تعهدات موضوع معامله به مناقصه گري كه كمترين قيمت متناسب را پيشنهاد كرده باشد ، واگذار مي شود. سالانه در کشور بالغ بر 30 هزار مناقصه برگزار می گردد. در سال 1383 با هدف مدیریت یکپارچه، حفظ سلامت و تعيين روش و مراحل برگزاري مناقصات؛ قانون برگزاری مناقصات توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. به منظور کاهش  و محدود کردن سلیقه ها و تفسیرهای انسانی و تبانی احتمالی و مواردی از این دست تبعیت از قانون و آیین نامه های مناقصات توسط دستگاههای اجرایی الزامی و تنها معاملاتي كه با رعايت اين قانون انجام مي شود معتبر می باشد.
در این برنامه آموزشی شرکت کنندگان بر اساس قانون مذکور با مفاهیم مناقصات، انواع آن و ابعاد حقوقی و قانونی مرتبط آشنا خواهند شد و در بخش های کارگاهی برنامه آموزشی؛ برگزاری یک مناقصه را در عمل تمرین و تکرار خواهند نمود تا توانمندی عینی و عملی مدیریت فرآیند برگزاری یک مناقصه را در انطباق با قوانین موضوعه فرابگیرند و به توانمندی های لازم دست یابند.

ویژگی های ممتاز این برنامه آموزشی:
همانگونه که اشاره شد، این برنامه آموزشی را می توان تنها گزینه آموزشی کارگاهی و کاربردی برگزاری مناقصات در کشور دانست که علیرغم دوره های همنام و مشابه، توسعه توانمندی های عملی شرکت کنندگان را هدف قرار می دهد و با شبیه سازی فرآیند برگزاری یک مناقصه فرضی، علاوه بر آموزش مفاهیم و مبانی قانون مناقصات؛ در قالب بخش های کارگاهی و به صورت عملی؛ درک کامل و صحیحی از مدیریت فرآیند برگزاری مناقصات را به افراد انتقال می دهد.

اهداف آموزشی:
    - آشنایی  شرکت کنندگان با قانون مناقصات و شیوه برگزاری یک مناقصه در عمل
    - شناخت چالش ها و نقاط قوت و ضعف در قانون مناقصات
    - بررسی حقوق طرفین در قانون مناقصات
    - تقویت بینش علمی مهندسان ناظر در پروژه های عمرانی
    - استفاده صحیح از ظرفیت قانون مناقصات
    - رویکردی کاملاً کارگارهی و کاربردی

سرفصل های برنامه آموزشی:
    - مختصری در مورد مناقصات در کشور
    - محدودیت های کاربردی  قانون مناقصات
    - اخذ مجوز های برگزاری مناقصات
    - انحصارات
    - بررسی ارزیابی ها
    - بررسی کمیسیون مناقصات و صلاحیت ها
    - بررسی شکلی مناقصات و طبقه بندی مناقصات
    - مناقصات محدود
    - مناقصات ترک تشریفات
    - مناقصات عام
    - بازگشایی ها
    - تضمین مناقصات
    - مدت اعتبار پیشنهادات
    - تبانی در مناقصات

مشارکت در این برنامه آموزشی به افراد و گروه های زیر توصیه می شود:
    - مدیران و کارشناسان حقوقی، قراردادی و ادعا
    - مدیرا
ن و کارشناسان قراردادها، تدارکات و مهندسی
    - مديران عامل شرکت های خصوصی و سازمان های دولتی
    - مشاوران حقوقي، مالی و پیمان ها

آشنایی بیشتر با برنامه آموزشی
     زمان بندی: 16 ساعت در 2 جلسه (هر جلسه 8 ساعت)
     سرمایه گذاری (هر نفر): برای هر نفر 480 هزار تومان

    زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

Mrzamanian.pngآشنایی با طراح، سخنران و مرّبی برنامه آموزشی
علیرضا زمانیان دانش آموخته رشته مهندسی مواد و دارای مدرک PMP از مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا می باشد. بدنبال مشارکت حرفـه ای در بخش­های مختلف خرید، بازرسی کالا، نظارت بر ساخت و کنترل مواد و کالای سایت پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی و حضور فعال در مگاپروژه هایی مانند طرح توسعه پالایشگاه اراک و طرح توسعه فازهای 9، 10، 13، 15، 16، 22 و 24 پارس جنوبی، اقدام به گردآوری، تألیف و طراحی دوره های آموزشی در زمینه های مدیریت پروژه، مدیریت دانش، مدیریت PMO، مدیریت مواد و کالای پروژه نموده است. مهندس زمانیان مؤسس و مدیرعامل شرکت  مهندسین مشاور پارسیان فیدار خاورمیانه، در طول بیش از 10 سال سابقه تخصصی در حوزه های مختلف مدیریت مواد و کالای پروژه با شرکت های مطرح بین المللی مانند GS E&C و SINOPEC همکاری نموده است و ماژول های خرید، بازرسی کالا، لجستیک و Expediting و ماژول عملیات جوش نرم افزارهای در حال استفاده در اکثر فازهای طرح توسعه پارس جنوبی، حاصل همکاری مشترک وی با شرکت های فعال در این زمینه می باشد. طراحی فرآیندهای دفتر مدیریت پروژه و مستندسازی تجارب مدیریت پروژه بر اساس الگوها و مدل های مدیریت دانش از دیگر دستاوردهای وی می باشد.

سازمان های علاقه مند به دریافت اطلاعات تکمیلی یا برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی آموزش بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.