خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

کارگاه کنترل مواد و کالا در سایت پروژهفرآیند کنترل مواد و کالا در سایت پروژه (علی الخصوص پروژه های EPC) فرآیندی متمرکز بر ذخیره سازی، جابجایی و تحویل مواد و کالای مورد نیاز در طول اجرای پروژه در (و بین) انبارهای سایت پروژه می باشد. مدیریت اثربخش این فرآیند و مستندات مرتبط با آن می تواند نقش مهمی در اجرای نرم و هماهنگ پروژه را موجب گردد و در نقطه مقابل بی توجهی به ساده ترین اجزای این فرآیند مانند قفسه بندی انبار؛ نه تنها پروژه را با تاخیر مواجه می کند بلکه بی نظمی در برنامه کاری پرسنل سایت و نارضایتی پیمانکاران فرعی و کارفرمای اصلی را بوجود خواهد آورد.

موسسه توسعه و آموزش فصل در کنار طراحی و ارائه رویدادهای دیگری در این حوزه مانند دوره مدیریت مواد و کالای پروژه و کارگاه کالاشناسی پروژه های نفت و گاز؛ در این برنامه آموزشی به طور تخصصی کنترل مواد و کالا در سایت پروژه یا Site Material Control را هدف قرار داده است و بر اساس درس آموخته های مدیران پروژه موفق و تجارب تلخ پروژه های شکست خورده آنچه را که مدیران و اعضای سایت و تیم پروژه باید بدانند گردآوری نموده است.

سرفصل های برنامه:
    - فرآیند کنترل مواد و کالا
    - فرضیات کنترل مواد و  کالا
    - دستورالعمل ها و فرم های کنترل مواد و کالا
    - آشنایی با چارت سازمانی تدارکات و جایگاه تیم کنترل مواد و کالا در آن
    - فرآیند لجستیک و دریافت مواد و کالا
    - فرآیند جابجایی کالا بین انبارها
    - مدیریت چیدمان و قفسه بندی انبار
    - فرآیند انبارداری، نگهداری و ذخیره سازی مواد و کالا
    - فرآیند تحویل کالا به پیمانکاران جزء
    - نقشه های ایزومتریک اجرایی
    - برنامه ریزی کالای موجود جهت اجرای Construction
    - گزارشات کنترل مواد و کالا
    - مدیریت موجودی مواد و کالا
    - معرفی نرم افزارهای داخلی کنترل مواد و کالا و مقایسه با نرم افزارهای اروپایی و خاور دور
    - اختتام پروژه

 ساختار برنامه آموزشی:

         زمان بندی: 16 ساعت در 2 جلسه

        سرمایه گذاری (هر نفر): 480 هزار تومان

       زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

Mrzamanian.pngآشنایی با مدرس و مرّبی برنامه آموزشی؛ مهندس علیرضا زمانیان

علیرضا زمانیان دانش آموخته رشته مهندسی مواد و دارای مدرک ®PMP از مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا می باشد. بدنبال مشارکت حرفـه ای در بخش­های مختلف خرید، بازرسی کالا، نظارت بر ساخت و کنترل مواد و کالای سایت پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی و حضور فعال در مگاپروژه هایی مانند طرح توسعه پالایشگاه اراک و طرح توسعه فازهای 9، 10، 13، 15، 16، 22 و 24 پارس جنوبی، اقدام به گردآوری، تألیف و طراحی دوره های آموزشی در زمینه های مدیریت پروژه، مدیریت دانش، مدیریت PMO، مدیریت مواد و کالای پروژه نموده است. مهندس زمانیان مؤسس و مدیرعامل شرکت  مهندسین مشاور پارسیان فیدار خاورمیانه، در طول بیش از 10 سال سابقه تخصصی در حوزه های مختلف مدیریت مواد و کالای پروژه با شرکت های مطرح بین المللی مانند GS E&C و SINOPEC همکاری نموده است و ماژول های خرید، بازرسی کالا، لجستیک و Expediting و ماژول عملیات جوش نرم افزارهای در حال استفاده در اکثر فازهای طرح توسعه پارس جنوبی، حاصل همکاری مشترک وی با شرکت های فعال در این زمینه می باشد. طراحی فرآیندهای دفتر مدیریت پروژه و مستندسازی تجارب مدیریت پروژه بر اساس الگوها و مدل های مدیریت دانش از دیگر دستاوردهای وی می باشد.

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

گزیده ای از تصاویر رویدادهای مرتبط برگزار شده (جهت مشاهده تصاویر کلیک کنید):

 

کارگاه جامع کنترل مواد در سایت پروژه، 19، 20 و 21 آذر ماه 1393

 Could not open a directory stream for /home/seasontd/domains/seasontd.ir/public_html/old/images/events/SiteMatAzar932/

 

کارگاه جامع کنترل مواد در سایت پروژه، 5، 6 و 7 آذر ماه 1393

  Could not open a directory stream for /home/seasontd/domains/seasontd.ir/public_html/old/images/events/SiteMatAzar93/

 

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.