خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

EPCPM.pngروش EPC به عنوان یکی از پرطرفدارترین روش های تحویل پروژه بین کارفرمایان و پیمانکاران قلمداد می شود. چرا که در این نظام اجرایی، ریسک پروژه به نحوی مقتضی و در قالب مسئولیت ها و تعهدات، فیمابین کارفرما و پیمانکار توزیع گردیده است و انگیزه بیشتری را در مقایسه با سایر نظام های اجرایی برای طرفین ایجاد می نماید.
شناخت وجوهات و زوایای این نظام اجرایی در پیمان ها و پروژه های صنعت نفت و گاز می تواند به مدیران پروژه در راهبری و کسب موفقیت حداکثری کمک نماید. بر همین اساس موسسه فصل با طراحی برنامه آموزشی مذکور بر آموزش مدیریت پروژه در این نظام اجرایی متمرکز گردیده است.
مخاطبین و شرکت کنندگان در این برنامه آموزشی ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول زیربنایی مدیریت این گونه پروژه ها به مواردی که در اغلب موارد از دید مدیران و ذینفعان پروژه های EPC مغفول مانده اند و نتیجتاً ریسک های پر هزینه ای را به کارفرما و پیمانکار وارد می نمایند، آشنا خواهند شد.


سرفصل های برنامه:
سرفصل های این کارگاه 24 ساعته به شرح ذیل می باشد:
مدیریت پروژه در سطح کارفرما و MC
    - برنامه ریزی و کنترل برونسپاری ها
          - استراتژی برونسپاری و قرارداد    
          - برنامه زمانبندی برونسپاری
          - مدیریت مناقصات، اختتام قراردادها    
    - برنامه ریزی و کنترل مالی و فاینانس
          - ساختار شکست مالی و فاینانس و زمانبندی آن    
    - برنامه ریزی و کنترل Governance پروژه
    - مدیریت فصول مشترک در سطح سازمانی    
    - برنامه بازرسی شخص ثالث (تدارکات/ ساخت و نصب)
مدیریت پروژه های EPC در سطح پیمانکار
    - ساختار شکست کار پروژه
    - اوزان و احجام در ساختار شکست کار    
    - سیستم اندازه گیری پیشرفت پروژه
    - سطوح برنامه زمانبندی، سطح راه اندازی پروژه    
          - سطح مایلستون، سطح EPC
    - پروژه EPC نفت و گازی خشکی    
          - مهندسی، ساخت و نصب
          - تدارکات و خرید کالا، راه اندازی و بهره برداری    
    - مدیریت فصول مشترک در سطح فنی
    - تهیه صورت وضعیت ها و گزارشات    
    - اتمام قراردادهای فرعی
    - بالانس کالا و متریال    
    - دعاوی پیمان

ساختار برنامه آموزشی:
        زمان بندی: 24 ساعت در 3 جلسه
        سرمایه گذاری (هر نفر): 680 هزار تومان
        زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

Mrzamanian.pngآشنایی با مدرس و مرّبی برنامه آموزشی؛ مهندس علیرضا زمانیان

علیرضا زمانیان دانش آموخته رشته مهندسی مواد و دارای مدرک PMP از مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا می باشد. بدنبال مشارکت حرفـه ای در بخش­های مختلف خرید، بازرسی کالا، نظارت بر ساخت و کنترل مواد و کالای سایت پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی و حضور فعال در مگاپروژه هایی مانند طرح توسعه پالایشگاه اراک و طرح توسعه فازهای 9، 10، 13، 15، 16، 22 و 24 پارس جنوبی، اقدام به گردآوری، تألیف و طراحی دوره های آموزشی در زمینه های مدیریت پروژه، مدیریت دانش، مدیریت PMO، مدیریت مواد و کالای پروژه نموده است. مهندس زمانیان مؤسس و مدیرعامل شرکت  مهندسین مشاور پارسیان فیدار خاورمیانه، در طول بیش از 10 سال سابقه تخصصی در حوزه های مختلف مدیریت مواد و کالای پروژه با شرکت های مطرح بین المللی مانند GS E&C و SINOPEC همکاری نموده است و ماژول های خرید، بازرسی کالا، لجستیک و Expediting و ماژول عملیات جوش نرم افزارهای در حال استفاده در اکثر فازهای طرح توسعه پارس جنوبی، حاصل همکاری مشترک وی با شرکت های فعال در این زمینه می باشد. طراحی فرآیندهای دفتر مدیریت پروژه و مستندسازی تجارب مدیریت پروژه بر اساس الگوها و مدل های مدیریت دانش از دیگر دستاوردهای وی می باشد.

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.