خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

امروزه لزوم بکارگیری ابزارهاي مديريت زمان، هزينه و منابع پروژه بیش از پیش در جهت افزایش موفقیت پروژه ها آشکار گردیده است. از ميان ابزارهايي كه در طول دو دهه اخير به عنوان شناخته شده ترين ابزار در بسياري از صنايع مورد استفاده قرار مي گيرد، مي توان به Primavera P6 اشاره نمود.
P6workshop.pngبكارگيري نرم افزار Primavera P6 در سازمان مي تواند كمك شاياني به برنامه ريزي و كنترل بهينه منابع سازمان در راستاي تحويل موفقيت آميز پروژه ها نمايد. بكارگيري بهينه نرم افزار مذكور مستلزم پياده سازي آن بر اساس اولويت ها و نيازمندي هاي سازمان در كنار آموزش صحيح نيروي انساني مي باشد. نكته مهم آن است كه آموزش نرم افزار مذكور بدون فراگيري عملي مفاهيم برنامه ريزي و كنترل پروژه و بالعكس (فراگيري مفاهيم برنامه ريزي و كنترل پروژه بدون كسب مهارت هاي كار با نرم افزار) نه تنها به مديريت بهينه پروژه هاي سازمان كمكي نمي كند بلكه چالش هاي جديدي را پيش روي آن قرار مي دهد.
موسسه توسعه و آموزش فصل بر اساس آسيب شناسي آموزش هاي رايج نرم افزارهاي برنامه ريزي و كنترل پروژه در كشور، اقدام به طراحي و ارائه برنامه آموزشي كاربردي ای در اين حوزه نموده است. در اين برنامه آموزشي، به آموزش مفاهيم برنامه ريزي و كنترل پروژه و آموزش نرم افزار به عنوان دو جز مستقل و منفك نگريسته نمي شود و درك كاربرد عيني و عملي هر كدام از امكانات نرم افزار در كنار نيازمندي هاي محيط يك پروژه شبيه سازي شده مسير اصلي برنامه آموزشي را تعيين مي نمايند.
با هدف افزودن مزاياي بيشتري به برنامه مذكور، سرفصل ها و شيوه آموزشي کارگاه کاربردی نرم افزار Primavera P6 تحت عنوان Project Planning & Control with Oracle Primavera P6 و با کد SEASONTD-AA40-OP6v7 به تایید رسمي PMI (موسسه مديريت پروژه آمريكا) رسیده و شرکت کنندگان در این برنامه آموزشی، پس از قبولی در آزمون نهایی گواهینامه معتبر بین المللی دریافت می نمایند. شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی به درک عمیق، بینش کافی و تسلط کامل در حوزه برنامه ریزی و کنترل پروژه با نرم افزار P6 دست یابند و براساس نمونه های واقعی و شرایط شبیه سازی شده پروژه های نمونه، مهارت و تجربه قابل قبولی (معادل تجربه ی حاصل از دوره های کار آموزی) در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروژه را بدست آورند.

سرفصل های کارگاه آموزشی که در قالب 4 جلسه 4 ساعته (در مجموع 16 ساعت) ارائه می گردد به شرح ذیل می باشد:

  - جلسه اول
    - آگهی جذب نیرو جهت پروژه ساختمانی
    - انتخاب نیرو در شرکت های مختلف
    - دوره آموزشی مدیریت پروژه (نرم افزارها)
    - جلسه KOM پروژه
    - دریافت منشور پروژه و SOW
    - تهیه ساختار شکست پروژه WBS و PMS
    - دوره آموزشی محیط نرم افزار
    - تعریف EPS، WBS و OBS پروژه

  - جلسه دوم
    - جلسه جهت تعیین پیش فرض های نرم افزار (Preference)
    - تعریف فعالیت ها
       - تعریف انواع زمان ها
       - تعریف انواع فعالیت ها
       - تعریف انواع درصد تکمیل فعالیت
       - ایجاد شبکه های فعالیت
    - دوره آموزشی تعریف منابع
    - ارسال برنامه های زمانبندی موجود به کارفرما
    - دریافت نامه کارفرما  مبنی بر رد برنامه به دلیل نبود مبنا، اوزان و S-Curve
    - بررسی روش های گوناگون جهت تعریف اوزان

  - جلسه سوم
    - تهیه  S-Curve پروژه
    - تهیه code های پروژه
    - تهیه برنامه مبنا و ارسال به کارفرما
    - به روز رسانی برنامه زمانبندی
    - تهیه گزارش تاخیرات
    - پیش بینی پایان پروژه

  - جلسه چهارم
    - دریافت کارنامه جهت تهیه برنامه زمانبندی جبرانی
    - برگزاری جلسات جهت چگونگی تهیه برنامه زمانبندی
    - تهیه برنامه زمانبندی جبرانی
    - Format
    - Import و Export
    - بودجه بندی

مزیت های برنامه های آموزشی پیشنهادی:
     - کاربردی بودن و سناریو محور بودن کارگاه آموزشی
     - انجام کار عملی با نرم افزار در طول کارگاه بر اساس پروژه های شبیه سازی شده نمونه
     - دریافت گواهینامه رسمی بین المللی (دوره مورد تایید PMI)
     - تنها برنامه آموزش نرم افزارهای مدیریت پروژه به زبان فارسی مورد تایید و ثبت شده در سایت PMI
     - آموزش توسط مدیر پروژه حرفه ای با بیش از 15 سال فعالیت حرفه ای برنامه ریزی و کنترل پروژه با مدارک بین المللی و دارای مدارک رسمی PMP و PMI-RMP

 آشنایی بیشتر با برنامه آموزشی
   زمان بندی: 16 ساعت در 4 جلسه (هر جلسه 4 ساعت)
   سرمایه گذاری (هر نفر): 450 هزار تومان (همراه داشتن لپ تاپ توصیه می گردد.)
   زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

در صورتیکه با مبانی برنامه ریزی و کنترل پروژه آشنایی کافی ندارید، توصیه می شود پیش از شرکت در این کارگاه، در این برنامه آموزشی مشارکت نمایید.

مهندس امیر نادری

آشنایی با مدرس و طراح برنامه آموزشی؛ مهندس امیر نادری

مهندس امیر نادری، دارنده گواهینامه PMP و RMP (از مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI)) و دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع و یکی از خبره ترین مدیران برنامه ریزی و کنترل پروژه می باشد که در سالیان اخیر به واسطه همکاری با شرکت پتروناس (Petronas) مالزی تمرکز بر ابر پروژه های صنعت نفت و گاز در شرکت پتروناس مالزی تجارب و اندوخته های ارزشمندی را در حوزه های بهینه کاوی نظام های بین المللی مدیریت پروژه بدست آورده است. مهندس نادری تا کنون به عنوان مدیر و مشاور ارشد مدیریت پروژه در شرکت های سپانیر،ایران ایتوک، ناموران و شرکت ملّی مناطق نفتخیز جنوب فعالیت نموده است و یکی از نام های شناخته شده در حوزه برنامه ریزی و کنترل پروژه می باشد. وی از سال 1390 همکاری خود را با موسسه توسعه و آموزش فصل آغاز نمود و بر تا کنون ده ها کارگاه آموزشی استانداردهای مدیریت پروژه، برنامه ریزی و کنترل پروژه و نرم افزار پریماورا را برگزار نموده است.

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.