خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

مدیریت پروژه یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین مشاغلی است که فارغ التحصیلان هر یک از رشته های فنی، مهندسی و مدیریت می توانند دنبال کنند. با در نظر گرفتن انبوه طرح های ملّی و منطقه ای توسعه اقتصادی کشور، آینده شغلی در رشته مدیریت پروژه می تواند امنیت شغلی و درآمد بالایی را برای دنبال کنندگان این حرفه بهمراه داشته باشد. شاید به همین دلیل است که اکثر فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی علاقه زیادی به جذب شدن در سازمان های پروژه محور و فعالیت در این عرصه را دارند و هر روز در جراید و شبکه اینترنت شاهد معرفی فرصت های شغلی بی شماری در این حوزه هستیم! عنوان های شغلی متعدد از برنامه ریزی و کنترل پروژه های ساختمانی تا مدیریت دفتر پروژه بانک های تجاری که طیف گسترده ای از صنایع نفت و گاز، عمران و شهرسازی، فناوری اطلاعات و مخابرات، انرژی و نیرو را در برمی گیرند، در عین جذابیت می توانند سردرگمی علاقه مندان و واجدین شرایط را بدنبال داشته باشند.

نقطه آغاز برای شروع مسیر (کارراهه) شغلی در این حرفه کجاست؟ چگونه می توان یک مدیر پروژه توانمند شد؟ امکان اشتغال من به عنوان مدیر پروژه های بین المللی چقدر است؟ آیا برای ورود به حرفه مدیریت پروژه باید از دوران کارآموزی به فکر برنامه ریزی شغلی افتاد؟ آیا انتخاب یک پایان نامه در حوزه مدیریت پروژه می تواند در بیشتر دیده شدن رزومه من موثر باشد؟ دارندگان مدرک دیپلم نیز می توانند مسیر شغلی مدیریت پروژه را دنبال کنند؟این سئوالات و تعداد بسیار زیادی سئوالات دیگر که ذهن شما و بسیاری دیگر از علاقه مندان حوزه مدیریت پروژه را درگیر خود نموده است، جواب های کاملاً قاطعی ندارند. این نه بدان معنی است که امکان پاسخگویی به این پرسش ها وجود ندارد، بلکه تعبیر آن این است که راه های بسیار زیادی برای درگیر شدن در این حوزه و دنبال کردن آن به عنوان یک حرفه وجود دارد.

موسسه توسعه و آموزش فصل، به عنوان نماینده رسمی آموزش مؤسسه مدیریت پروژه (PMI)، راهکار مشخص و اثربخشی را برای علاقه مندان ورود به حوزه مدیریت پروژه ارائه می نماید:

کارگاه شبیه سازی مدیریت پروژه!
راهکاری که افراد با هر سطح تحصیلات (دیپلم تا دکتری)، با هر میزان تجربه کاری غیر حرفه ای و در هر سنی می توانند انتخاب نمایند. در این راهکار با انتخاب یک برنامه آموزشی حرفه ای که بر اساس استانداردهای مؤسسه مدیریت پروژه طراحی شده است و توسط مدرسین دارای مدارک حرفه ای مدیریت پروژه تدریس می شود، با گذراندن 24 ساعت آموزش کارگاهی و مبتنی بر شبیه سازی یک پروژه فرضی بر اساس استاندارد رسمی این حرفه (PMBOK Guide)، به حوزه مدیریت پروژه قدم خواهید گذاشت و با گذراندن آزمون پایانی، گواهینامه معتبر مدیریت پروژه (مورد تایید PMI) را اخذ خواهید نمود. فراگیری دانش مدیریت پروژه و همراه داشتن این گواهینامه تاثیر بسزایی در دیده شدن شما توسط کارفرمایان خواهد داشت و شانس شما را برای ارتقا شغلی و فعالیت در سازمان های پروژه محور افزایش خواهد داد. تفاوت این گواهینامه با سایر گزینه های آموزشی موجود، کد فعالیت (Activity Code) مرتبط با این برنامه آموزشی است که در سایت رسمی PMI ثبت شده است و اعتبار این گواهینامه به استناد صدور آن توسط نماینده رسمی آموزشی PMI بسیار بیشتر از سایر مدارک حرفه ای (غیر آکادمیک) مدیریت پروژه در این سطح می باشد.

آشنایی بیشتر با کارگاه شبیه سازی مدیریت پروژه
کارگاه شبیه سازی مدیریت پروژه یک دوره آموزشی متعارف، تکراری، خسته کننده و مرسوم نیست! با مشارکت در این کارگاه آموزشی 24 ساعته (سه روزه)، مدیریت پروژه را در قالب یک پروژه فرضی و در قالب 5 فاز (آغازین، برنامه ریزی، اجرا، نظارت و کنترل و اختتام) فرا خواهید گرفت و جوانب و زوایای مدیریت پروژه را به سادگی هر چه تمام و بصورت کاملاً کاربردی آموزش می بینید. سرفصل های کلی این برنامه آموزشی به شرح ذیل می باشند:
     - آشنایی با چارچوب مدیریت پروژه سازمانی
     - آشنایی با فاز آغازین پروژه و کلیه فعالیت ها، فرآیندها، رویه ها و مسئولیتهای مرتبط با آن
         - معرفی پروژه فرضی
         - گروه بندی تیم های بر اساس ساختار پروژه فرضی
     - آشنایی با فاز برنامه ریزی  پروژه  و کلیه فعالیتها، فرآیندها، رویه ها و مسئولیتهای مرتبط با آن
     - آشنایی با فاز اجرا و کنترل پروژه و کلیه فعالیتها، فرآیندها، رویه ها و مسئولیت های مرتبط با آن
         - ارائه To Do List توسط مدیر پروژه
         - اجرای فعالیتها و بسته های کاری
         - تست کیفیت و محدوده پروژه
         - پاسخ به ریسکهای شناخته شده و جدید
         - تحویل خروجی های پروژه به کارفرما و دریافت تائیدیه در طول زمان مشخص شده
     - آشنایی با فاز اتمام پروژه و کلیه فعالیتها، فرآیندها، رویه ها و مسئولیتهای مرتبط با آن

روزهای برگزاری برنامه: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی، به تقویم آموزشی موسسه فصل مراجعه نمایید. شهریه مشارکت در این برنامه آموزشی برای هر نفر 680 هزار تومان می باشد.

مزایای این برنامه آموزشی:
   - مورد تایید مؤسسه مدیریت پروژه (PMI) آمریکا
   - فراگیری مدیریت پروژه به صورت فشرده و کاملاً کاربردی (در 3 جلسه) در 24 ساعت به صورت بهینه و با حداقل شهریه
   - ارائه گواهینامه معتبر و تحت اعتبار PMI
   - تدریس کارگاهی و مفهومی با هدف درک صحیح اجزا و ارکان نظام مدیریت پروژه
   - همراه با اجرای پروژه نمونه، شبیه سازی، کارگروهی و تحلیل مطالعات موردی
   - تدریس توسط مدیر پروژه حرفه ای و مجرب با مدرک ®PMP
   - هزینه سرمایه گذاری مناسب و گزینه های تخفیفاتی ویژه

البته لازم بذکر است که مرکز توسعه و آموزش فصل برای علاقه مندانی که مایل به اخذ گواهینامه بین المللی ®PMP و سرمایه گذاری بیشتر در این حوزه را دارند، شرکت در این برنامه آموزشی را نیز توصیه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کارگاه شبیه سازی مدیریت پروژه با ما تماس بگیرید و جهت اطلاع  از تاریخ نزدیکترین برنامه آموزشی به تقویم آموزشی مراجعه نمایید.

مهندس امیر نادری

آشنایی با مدرس و طراح برنامه آموزشی؛ مهندس امیر نادری
مهندس امیر نادری، دارنده گواهینامه PMP و RMP (از مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI)) و دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع و یکی از خبره ترین مدیران برنامه ریزی و کنترل پروژه کشور می باشد که تخصص ویژه ای در مدیریت محدوده، زمان، هزینه و ریسک پروژه دارد. از سوی دیگر مهندس نادری در طول چهار سال گذشته و به واسطه همکاری با شرکت پتروناس (Petronas) مالزی تمرکز بر ابر پروژه های صنعت نفت و گاز در شرکت پتروناس مالزی تجارب و اندوخته های ارزشمندی را در حوزه های بهینه کاوی نظام های بین المللی مدیریت پروژه بدست آورده است. مهندس نادری تا کنون به عنوان مدیر و مشاور ارشد مدیریت پروژه در شرکت های سپانیر،ایران ایتوک، ناموران و شرکت ملّی مناطق نفتخیز جنوب فعالیت نموده است و یکی از نام های شناخته شده در حوزه برنامه ریزی و کنترل پروژه می باشد. وی از سال 1390 همکاری خود را با موسسه توسعه و آموزش فصل آغاز نمود و بر تا کنون ده ها کارگاه آموزشی استانداردهای مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK، مدیریت هزینه، زمان، محدوده و ریسک و برنامه ریزی و کنترل پروژه و کارگاه های پیشرفته نرم افزار پریماورا را برگزار نموده است.

inhouseoptions.pngلازم بذکر است امکان برگزاری این برنامه آموزشی در نسخه سازمانی 48 ساعته (6 جلسه هشت ساعته یا 12 جلسه چهار ساعته) به صورت سفارشی و بر اساس چالش ها و نیازمندی های سازمان در حوزه مدیریت پروژه مقدور می باشد. سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه های آموزشی می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط پیشنهادی، با موسسه توسعه و آموزشی فصل تماس بگیرند.

 

آیا درباره گواهینامه حرفه ای PMP به اندازه کافی اطلاعات دارید!؟

اگر پاسخ شما منفی است، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. چرا که هر آنچه را باید در خصوص این مدرک حرفه ای باید بدانید را در این صفحه می توانید مطالعه نمایید. همچنین پرسش های خود در این زمینه را که تا کنون جواب مشخصی برای آن نیافته اید، برای ما ارسال نمایید.

 

نظرات  

 
#1 حسام الدين نجمي در تاریخ: شنبه 09 آبان 1394 ، ساعت 07:08 ق ظ
با عرض سلام
اينجانب متقاضي شركت در آزمون PMP مي باشم كه در حال حاضر داري يك سال سابقه كار به صورت رسمي در حوزه مديريت پروژه مي باشم. يكي از نيازمنديهاي شركت در آزمون، داشتن 36 ماه سابقه كاري مي باشد. سوال بنده اين است كه تمام اين 3 سال سابقه كار مي بايست به صورت رسمي به PMI ارسال گردد. يا به عبارت ديگر سابقه كاري كه براي آن بيمه رد نشده باشد نيز مي توان جزو اين 3 سال محسوب نمود؟
با تشكر-نجمي
 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.