خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

riskmanagementworkshop.png

ریسک در مدیریت پروژه مفهومی فراگیر است که بر تمامی جوانب پروژه سایه انداخته و می تواند شریان های حیاتی پروژه را تحت تأثیر قرار دهد. بودجه پروژه، برنامه زمانبندی آن، کیفیت قراردادی محصول نهایی، نحوه تعامل و ارتباط ذینفعان با یکدیگر از جمله مواردی هستند که می توانند بواسطه مدیریت ضعیف و غیر اثر بخش ریسک ها با تغییرات نامطلوبی مواجه شده و موجودیت پروژه را به مخاطره بیاندازند. از این رو مدیر پروژه موفق، مدیری است که به طور پیوسته و دائمی از وقوع هر آنچه که ممکن است اتفاق بیافتد آگاهی کسب نماید و با استراتژی های مناسب اثرات نامطلوب رخدادها را کمینه و اثرات مطلوب آن ها را بیشینه سازد.
بررسی در میان پروژه های واقعی که بواسطه ریسک ها با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند، نشان می دهد که آموزه های عمومی مدیریت ریسک برای مدیران و اعضای تیم پروژه ها هر چند آنان را با مفاهیم کلی و چهارچوب اجمالی Project Risk Management آشنا می سازد امّا برای رویارویی با ریسک های پیش روی پروژه کافی نیست. لذا کارگاه تخصصی مدیریت ریسک پروژه با هدف به چالش کشیدن دانش و توانمندی های عملی ذینفعان پروژه ها به گونه ای تعریف و طراحی گردیده است که جزییات کاربردی و آموزه های عمیق تر این حوزه را در اختیار افراد قرار دهد و از طریق کار گروهی و کارگاهی، تکنیک های اثر بخش تر مدیریت ریسک را به مجموعه توانایی های آنان بیافزاید.
کارگاه حرفه ای مدیریت ریسک پروژه بر اساس رویکرد دیوید هولت طراحی شده و تجربه بی نظیر مشارکت در سازماندهی تیم و اجرای کاربردی مدیریت ریسک در یک پروژه واقعی را به مخاطبین ارائه می نماید. شرکت کنندگان این کارگاه در کنار آشنایی با مفاهیم کاربردی مدیریت ریسک بر اساس استانداردهای موجود، توانمندی ارزیابی و کنترل ریسک های پروژه های واقعی را نیز به دست می آورند. در دنیای حرفه ای مدیریت پروژه، دانش آموختگان این کارگاه آموزشی با عنوان تحلیلگر ریسک پروژه (Project Risk Analyzer) شناخته خواهند شد!

risk%20practice%20standard.pngسرفصل های برنامه آموزشی:
 - بخش اوّل: مدیریت ریسک در کلاس درس!
       - آشنایی و یخ شکستن...
       - دستورالعمل های ایمنی
       - یکسان سازی مفاهیم و تعاریف چیستی و چرایی مدیریت ریسک پروژه
       - الزامات کلیدی مدیریت ریسک پروژه
       - تیم سازی مدیریت ریسک، نقش ها، مسئولیت ها و ارتباطات
       - فرآیندهای مدیریت ریسک پروژه بر اساس آخرین نسخه استاندارد PMBOK
  - بخش دوم: مدیریت ریسک کف کارگاه پروژه!
       - تهیه برنامه مدیریت ریسک پروژه
       - کارگاه تحلیل ریسک پروژه(PRA) جهت شناسایی و تحلیل کیفی ریسک
       - کارگاه بازنگری برنامه زمانبندی پروژه جهت تهیه برنامه زمانبندی قطعی (Deterministic Schedule)
       - کارگاه بازنگری هزینه پروژه جهت تهیه هزینه قطعی (Deterministic Cost)
       - کارگاه تحلیل کمی ریسک (QRA) جهت تحلیل ریسک زمانبندی (SRA) و تحلیل ریسک هزینه (CRA)
       - تهیه برنامه های احتمالی P10، P50، P80 و اعتبارسنجی نتایج تحلیل کمی با استفاده از الگوبرداری تطبیقی (Industry Benchmark)
       - پایش و کنترل اثربخشی پاسخ های ریسک
  ساختار کارگاه آموزشی:

         زمان بندی: 24 ساعت در 3 جلسه
        سرمایه گذاری (هر نفر): 620 هزار تومان
       زمان برگزاری: برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و گزینه های ویژه تخفیفاتی، به تقویم آموزشی موسسه توسعه و آموزش فصل مراجعه نمایید.

مشارکت در این کارگاه آموزشی به افراد و گروه های زیر توصیه می شود:
     - مدیران طرح ها و پروژه ها
     - علاقه مندان به فراگیری Practice Standard for Project Risk Management
     - مدیران و کارشناسان مرتبط با برنامه ریزی، کنترل پروژه، بودجه و کنترل هزینه
     - متوليان/مدیران مدیریت ریسک در سازمانها و پروژه ها و طرح ها

اهداف کارگاه آموزرشی
     - فراگيری فرآیند مدیریت ریسک پروژه بر اساس استاندارد PMBOK Guide و رویکرد دیوید هولت
     - آشنایی با طراحی، استقرار و پياده سازی سيستم مدیریت ریسک پروژه در عمل
     - کسب توانمندی ارزیابی و کنترل ریسک های پروژه های واقعی

مهندس امیر نادری

آشنایی با مدرس و طراح برنامه آموزشی؛ مهندس امیر نادری

مهندس امیر نادری، دارنده گواهینامه های حرفه ای PMP و RMP (از مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI)) و دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع و یکی از خبره ترین مدیران برنامه ریزی و کنترل پروژه می باشد که در سالیان اخیر به واسطه همکاری با شرکت پتروناس (Petronas) مالزی تمرکز بر ابر پروژه های صنعت نفت و گاز در شرکت پتروناس مالزی تجارب و اندوخته های ارزشمندی را در حوزه های بهینه کاوی نظام های بین المللی مدیریت پروژه بدست آورده است. مهندس نادری تا کنون به عنوان مدیر و مشاور ارشد مدیریت پروژه در شرکت های سپانیر،ایران ایتوک، ناموران و شرکت ملّی مناطق نفتخیز جنوب فعالیت نموده است و یکی از نام های شناخته شده در حوزه برنامه ریزی و کنترل پروژه می باشد. وی از سال 1390 همکاری خود را با موسسه توسعه و آموزش فصل آغاز نمود و بر تا کنون ده ها کارگاه آموزشی استانداردهای مدیریت پروژه، برنامه ریزی و کنترل پروژه و نرم افزار پریماورا را برگزار نموده است.

سازمان های علاقه مند به برگزاری درون سازمانی این برنامه می توانند جهت مشاوره، دریافت پروپوزال و اطلاع از شرایط ویژه سفارشی سازی دوره بر اساس چالش های سازمانی با موسسه توسعه و آموزش فصل تماس بگیرند.

نظرات  

 
#1 علی س در تاریخ: شنبه 11 مرداد 1393 ، ساعت 02:05 ب ظ
س دانشجو مدیریت صنعتی هستم خیلی مایلم وارد ای رشته شوم لطفا راهنمایی کنید . با تشکر
 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.